Kolejny świetny występ Szmyda!

Sylwester Szmyd po raz drugi z rzędu zajął trzecie miejsce w wyścigu Volta Catalunya. Piąty etap, prowadzący z Asco do Manresy wygrał Francuz Julien Simon. Białą koszulkę lidera wyścigu zachował Michael Albasini, który dziś finiszował na 7. pozycji.

Polak jechał w czołówce przez cały wyścig i w końcówce znakomicie finiszował. Pomimo wielu prób ucieczek kolarzy – do mety dojechała spora, dwudziestosześcio osobowa grupka zawodników. Tym większe słowa uznania należą się Szmydowi, który na finiszu, który prowadził lekko pod górę zachował się jak rasowy specjalista „klasyków”. Warto wspomnieć też o aktywnej jeździe Tomasza Miarczyńskiego, który przez długi czas jechał w uciekającej grupie, ostatecznie kończąc rywalizację na 46. pozycji.

W klasyfikacji generalnej najwyższą pozycję z naszych reprezentantów zajmuje oczywiście Szmyd – jest na 13. miejscu. Natomiast w innych klasyfikacjach w czołówce także łatwo znaleźć Polaków. W górskiej trzecią lokatę zajmuje Michał Gołaś, w sprinterskiej drugi jest Miarczyński.

Jutro ściganie rozpocznie się w Sant Fruitós de Bages, a zakończy w Badalonie – tuż obok Pavelló Olímpic de Badalona, czyli miejsa, gdzie swoje mecze rozgrywają koszykarze miejscowego Joventutu Badalona. Kolarze pokonają prawie 170 kilometrów.