Kombinacja norweska – PK: Znakomity weekend Słowioka!

Znakomite starty w weekendowych zawodach Pucharu Kontynentalnego w kombinacji norweskiej zanotował Paweł Słowiok. Polak w Klingenthal dwukrotnie stawał na podium, zajmując trzecie lokaty.

Nasi kombinatorzy do Klingenthal przyjechali po tym, jak z powodu złych warunków atmosferycznych odwołano zawody Pucharu Świata w Ruce. Jak pokazały wyniki zmagań, start w zawodach niższej rangi był niezwykle owocny szczególnie dla Pawła Słowioka.

Embed from Getty Images

Zmagania w Klingenthal rozpoczęły się w piątek. Na inaugurację zmagań Polacy zaprezentowali się dość przeciętnie. Punkty udało się wywalczyć jedynie Słowiokowi, który po skokach był 32., ale na krótkiej, pięciokilometrowej trasie wyprzedził kilku rywali i awansował na 26. miejsce. Świetnie w biegu spisał się Adam Cieślar, uzyskując piąty wynik, ale do mety dobiegł dopiero jako 41., gdyż po skokach plasował się na 55. miejscu.

Kolejne starty były już zdecydowanie bardziej udane. W sobotę Słowiok po raz pierwszy w karierze stanął na podium zawodów Pucharu Kontynentalnego. W osiągnięciu tak wartościowego rezultatu zdecydowanie pomógł czwarty czas biegu, dzięki któremu Słowiok na 10-kilometrowej trasie awansował z 24. lokaty zajmowanej po konkursie skoków. Szybszy od Polaka był m.in. Adam Cieślar, który z trzecim czasem biegu finiszował jako dwunasty, choć w skokach był dopiero 42.

Swoje osiągnięcie 25-letni zawodnik z Wisły powtórzył w niedzielę. Słowiok na trasę biegu wybiegł jako 19. i znów popisał się czwartym rezultatem w drugiej z konkurencji zimowego dwuboju. Takie osiągnięcie pozwoliło mu po raz drugi z rzędu stanąć na najniższym stopniu podium zawodów tej rangi. W ostatnim konkursie udziału nie wziął Adam Cieślar, natomiast trzeci z Polaków – Szczepan Kupczak z powodu problemów zdrowotnych nie ukończył żadnego z konkursów.

fot. główne: Flawia Krawczyk

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password