Kombinacja norweska – PK: Zwycięstwo Japończyka, polscy juniorzy jedynie tłem

Podobnie jak w Pucharze Świata, tak i w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal, Polakom nie udało się wywalczyć choćby punktu. Najlepiej z polskich juniorów wypadł Paweł Twardosz. Niedzielne zawody wygrał Go Yamamoto.

Podobnie jak wczoraj i przedwczoraj, najlepszy spośród biało-czerwonych był Paweł Twardosz, ale 43. rezultat to i tak nie to, czego byśmy oczekiwali. Zawodnik z Gilowic skoczył całkiem nieźle i z rezultatem 114 metrów po skokach plasował się na 19. lokacie. Niestety słabiej poszło mu w biegu, w którym uzyskał 49. rezultat. Trzy lokaty niżej znalazł się Michał Gut-Chowaniec, u którego również zawiódł bieg. Na 52. pozycji znalazł się Wojciech Marusarz, który po skokach był 59 (89,5 metra). Ostatni z zawodników Pochwały – Paweł Chyc – nie wystartował w biegu na 10 km, gdyż konkurs skoków zakończył na 58. miejscu ze stratą 5,5 minuty do liderującego Floiana Dagna z Austrii.

Najlepszy w niedzielę był Japończyk Go Yamamoto, który wygrał z przewagą 6 sekund nad Florianem Dagnem. Podium uzupełnił Norweg Ure Sindre Soetvik.