Kombinacja norweska – PŚ: Bez punktów w Ramsau, kolejny tercet Niemców

Eric Frenzel zwyciężył w drugich zawodach Pucharu Świata rozgrywanych w austriackim Ramsau. Mistrz olimpijski z Soczi odniósł tym samym 34. zwycięstwo w karierze. Pozostałe miejsca na podium uzupełnili jego rodacy, w tym młody Vinzenz Geiger, który osiągnął najlepszy wynik w karierze. Niestety Polacy byli jednie tłem..

Najdalej w konkursie skoków poszybował Mario Seidl, który uzyskał 97 metrów. Austriak przed biegiem miał 10 sekund przewagi nad drugim Vinzenzem Geigerem z Niemiec, który uzyskał 1,5 metra mniej. Na trzecim miejscu konkurs zakończył Eric Frenzel. Zwycięzca ubiegłorocznej edycji PŚ skoczył 93 metry, jednak tracił do Seidla jedynie 17 sekund, a to dawało ogromne nadzieje na zwycięstwo Niemca w dwuboju.

Po raz kolejny najlepszym z Polaków na skoczni był Szczepan Kupczak. Odległość 88 metrów dała mu 27. lokatę, ze stratą minuty i trzynastu sekund do Seidla. 15 sekund do miejsca punktowanego tracił Paweł Słowiok. Podopieczny trenera Wantuloka lądował na 87. metrze i zajął 40. lokatę. Przy dobrym biegu mógł liczyć na dorobek punktowy, ale za plecami miał min. Tayora Fletchera.

W biegu na dystansie 10 km, bardzo dobrą dyspozycję biegową wykorzystali Niemcy. Najlepiej wyszedł na tym Erc Frenzel, który  atakując z trzeciej pozycji, dobiegł do mety jako pierwszy. Mistrz olimpijski uzyskał czas 22:49.4. Jako drugi linię mety przekroczył Faian Riessle (+0.8), a trzeci Vinzenz Geiger (+23.4), dla którego był to życiowy wynik. Tuż za podium uplasował się Mario Seidl (+24.3), a pierwszą piątkę zamknął Akito Watabe (+27.3).

Polacy nie wytrzymali tempa podyktowanego przez rywali. 27. po pierwszej części zmagań Kupczak ostatecznie zajął 46. pozycję w gronie 47 kombinatorów, którzy ukończyli bieg. Lepiej spisał się Paweł Słowiok, który z 40. lokaty awansował na 37., ale to i tak nie wystarczyło na punkty – podopieczny Wantuloka do ostatniego punktowanego miejsca stracił 53 sekundy.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Rydzek, ale nad Frenzelem, który wskoczył na drugą lokatę, ma tylko 26 punktów przewagi. Trzeci Fabian Riessle traci do nich już ponad 100 punktów.