Kombinacja norweska – PŚ: Bezkonkurencyjny Niemiec powiększa przewagę

Nie ma mocnych na Erica Frenzela. Mistrz olimpijski z Soczi wygrał dzisiejsze zawody PŚ w Val di Fiemme, pokazując świetną formę na skoczni, i w biegu. Niemiec triumfował po raz 39. w karierze. Podium uzupełnili Johannes Rydzek i Akito Watabe.

W serii skoków Frenzel zaprezentował nam próbę, która okazała się jego najlepszym wynikiem uzyskanym w Val di Fiemme. Niemiec skoczył aż 138 metrów przy nieco słabym wietrze w plecy. Rywale mieli nieco gorsze warunki, więc przewaga lidera PŚ nad drugim Go Yamamoto (128m) wyniosła niewiele, bo tylko 18 sekund. Trzecią lokatę wywalczył nieco starszy kolega z reprezentacji Yamamoto, Akito Watabe (129m). Wicemistrz olimpijski z Soczi tracił do Frenzela 30 sekund. Na czwartym miejscu start zakończył Mario Seidl (128,5, +0:34), a tuż za nim uplasował się kolejny z Austriaków Josef-Franz Rehrl (126, +0:45). Pierwszą szóstkę zamknął Bjoern Kircheisen (124,5, +1:03).

WYNIKI SERII SKOKÓW

W biegu Eric Frenzel pobiegł nieco słabiej niż w piątek ale trudno się dziwić. Jest w tym fachu bardzo dobry, nie musiał nikogo gonić. Na całej długości biegł spokojnie utrzymując bezpieczną przewagę nad rywalami. Ostatecznie zwyciężył z różnicą 30 sekund nad drugim Johannesem Rydzekiem. Wicelider PŚ awansował na drugą pozycję, startując z 16., zajmowanej po skokach. Niemiec po raz kolejny pokazał, że świetnie czuje się na trasach biegu. Podium uzupełnił trzeci po skokach Akito Watabe. Japończyk przybiegł na metę sekundę po Rydzeku. Dla reprezentanta naszych zachodnich sąsiadów była to 39. wygrana w karierze.