Kombinacja norweska – PŚ: Dominacja Niemców. Polacy przyzwoicie

W sobotę w Val di Fiemme odbył się sprint drużynowy. Rywalizację zdominowali Niemcy. Ich dwa duety znalazły się na dwóch pierwszych pozycjach. Podium uzupełnili Norwegowie. Polacy uplasowali się na 11. miejscu.

Już po skokach na prowadzeniu były dwie niemieckie drużyny. Na pierwszym miejscu plasowali się Vinzenz Geiger i Eric Frenzel. Pierwszy z nich uzyskał odległość 131.5 m, Frenzel skoczył 126m. Tuż za nimi po skokach byli Fabian Riessle z Johannesem Rydzekiem. To właśnie oni byli faworytami dzisiejszych zmagań. Riessle osiągnął 127 m, natomiast Rydzek 129 m. Przed biegiem tracili do prowadzących 15 sekund. Trzecie miejsce zajmowali Japończycy Yoschito i Akito Watabe. Skoczyli oni odpowiednio 127 m i 123.5 m i zakończyli skoki ze strata 17 sekund.

Polskę w konkursie reprezentowali Adam Cieślar i Paweł Słowiok. Na skoczni spisali się przeciętnie. Skoki na odległość 113.5 m Adama i 112 m Pawła pozwoliły na zajęcie 15. miejsca ze stratą 2.08 do Niemców.

Bieg rozpoczął się spokojnie. Na czele utworzyła się grupka trzech prowadzących po skokach reprezentacji. Szybko jednak odpadli Japończycy i było wiadomo, że walkę o zwycięstwo stoczą ze sobą Niemcy. Z tyłu bardzo dobrze biegli reprezentacje Norwegii, Austrii i Finlandii. Na finiszu walkę stoczyli Rydzek z Frenzelem. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszedł Frenzel i wraz z Geigerem triumfowali w zawodach. Na trzecim miejsu bieg ukończyli Norwegowie (Kokslien/Moan), którzy minimalnie pokonali Finów (Herola/Hirvonen).

Polacy w biegu spisali się dużo lepiej niż na skoczni. Systematycznie przesuwali się o jedna lokatę w górę i na metę wpadli na 11. miejscu. Za bieg należą się im duże brawa, martwi nieco dyspozycja na skoczni.

Wyniki:

1. Niemcy (Geiger/Frenzel)
2. Niemcy (Riessle/Rydzek)
3. Norwegia (Kokslien/Moan)
4. Finlandia (Herola/Hirvoven)
5. Austria (Klapfer/Gruber)
6. Japonia (Watabe/Watabe)
7. Austria (Rehrl/Greiderer)
8. Francja (Laheurte/Lamy Chappuis)

11. Polska (Cieślar/Słowiok)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password