Kombinacja norweska – PŚ: Dwóch Polaków w konkursie, powrót legendy po 6 latach

Już jutro kombinatorzy norwescy wznowią zmagania w Pucharze Świata po dwutygodniowej przerwie świątecznej. Dziś w Lahti odbyły się kwalifikacje. W zawodach zwyciężył Norweg Magnus Jarl Riiber. Do pierwszego w tym roku konkursu awansowało dwóch reprezentantów Polski. 

Norweg w rundzie prowizorycznej uzyskał 123,5 metra, co dla jego rywali było nie do przeskoczenia. Drugi w konkursie, Samuel Costa skoczył jedynie 116,5 metra. Gdyby wyniki z kwalifikacji były wiążące w czasie samego konkursu głównego, Włoch traciłby do Riibera przed biegiem minutę i 12 sekund. Trzeci wynik uzyskał Austriak Wilhelm Denifl, skacząc 114,5 metra.

Polacy niestety zawiedli. Powracający do rywalizacji w zawodach najwyższej rangi Adam Cieślar skoczył jedynie 90. metrów i zakończył zmagania z 48. rezultatem. Dwie lokaty wyżej znalazł się Paweł Słowiok z 94-metrowym skokiem.

Oczko niżej od Słowioka znalazł się Hannu Manninen, który zaliczył swój drugi powrót do PŚ w dwuboju, tym razem po 6 latach przerwy. Fin uzyskał identyczną odległość jak reprezentant biało-czerwonych, ale z mniejszą rekompensatą punktową za niekorzystne warunki.

Wyniki

  1. Magnus Jarl Riiber (Norwegia) 123,5 m
  2. Samuel Costa (Włochy) 116,5
  3. Wilhelm Denifl (Austria) 114,5

….

46. Paweł Słowiok (Polska) 94 
48. Adam Cieślar (Polska) 90