Kombinacja norweska – PŚ: Dwóch Polaków w konkursie, powrót legendy po 6 latach

Już jutro kombinatorzy norwescy wznowią zmagania w Pucharze Świata po dwutygodniowej przerwie świątecznej. Dziś w Lahti odbyły się kwalifikacje. W zawodach zwyciężył Norweg Magnus Jarl Riiber. Do pierwszego w tym roku konkursu awansowało dwóch reprezentantów Polski. 

Norweg w rundzie prowizorycznej uzyskał 123,5 metra, co dla jego rywali było nie do przeskoczenia. Drugi w konkursie, Samuel Costa skoczył jedynie 116,5 metra. Gdyby wyniki z kwalifikacji były wiążące w czasie samego konkursu głównego, Włoch traciłby do Riibera przed biegiem minutę i 12 sekund. Trzeci wynik uzyskał Austriak Wilhelm Denifl, skacząc 114,5 metra.

Polacy niestety zawiedli. Powracający do rywalizacji w zawodach najwyższej rangi Adam Cieślar skoczył jedynie 90. metrów i zakończył zmagania z 48. rezultatem. Dwie lokaty wyżej znalazł się Paweł Słowiok z 94-metrowym skokiem.

Oczko niżej od Słowioka znalazł się Hannu Manninen, który zaliczył swój drugi powrót do PŚ w dwuboju, tym razem po 6 latach przerwy. Fin uzyskał identyczną odległość jak reprezentant biało-czerwonych, ale z mniejszą rekompensatą punktową za niekorzystne warunki.

Wyniki

  1. Magnus Jarl Riiber (Norwegia) 123,5 m
  2. Samuel Costa (Włochy) 116,5
  3. Wilhelm Denifl (Austria) 114,5

….

46. Paweł Słowiok (Polska) 94 
48. Adam Cieślar (Polska) 90

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password