Kombinacja norweska – PŚ: Frenzel najlepszy

Trondheim w Norwegii to kolejny przystanek w PŚ w kombinacji norweskiej. Walka o kryształową kulę wkracza w decydującą fazę. Najbliżej sukcesu jest Japończyk Akito Watabe, który dziś był drugi. Lepszy okazał się Niemiec Eric Frenzel. Podium uzupełnił Fabian Riessle (Niemcy). Polacy nie zdobyli dziś punktów.

Najlepiej w skokach spisał się lider PŚ Akito Watabe. Prowadzenie dał mu skok na 132 m w nie najlepszych warunkach. Dalej skoczył Franz-Josef Rehrl (Austria), bo 135 m, ale miał korzystniejszy podmuch wiatru i plasował się na drugim miejscu ze stratą 12 sekund. Na trzeciej pozycji klasyfikowany był rodak Rehrla Mario Seidl. Podobnie jak jego kolega z reprezentacji skoczył 135 m, ale do lidera tracił 23 sekundy. Niewielka stratę mieli również Eric Frenzel i Go Yamamoto (Japonia).

W konkursie startowała dwójka Polaków, gdyż Paweł Słowiok i Wojciech Marusarz nie przebrnęli przez kwalifikacje. Z dwójki Szczepan Kupczak i Adam Cieślar lepiej zaprezentował się Kupczak. Jednak skok na 119,5 m pozwolił na zajęcie 29. miejsca ze stratą 1:43. Adam Cieślar zajmował 44. miejsce (118,5 m i 2:35 straty).

W biegu przez długi czas na czele znajdował się Akito Watabe. W połowie dystansu dołączył do niego Frenzel. To pomiędzy nimi rozegrała sie walka o pucharowy triumf. Na ostatnich metrach więcej sił zachował Niemiec i odniósł zwycięstwo. Japończyk musiał zadowolić się drugim miejscem. O trzecie miejsce rywalizowała dwójka Niemców (Johannes Rydzek i Fabian Riessle) oraz Norweg Joergen Graabak. Najmocniejszy był Riessle, tuz za nim Rydzek, a na piątej pozycji Graabak. W PŚ Akito Watabe powiększył przewagę nad Janem Schmidem do 149 punktów. Na trzecie miejsce awansował Riessle.

Polacy po raz kolejny w tym sezonie nie zdobyli punktów. szczepan Kupczak lecial w klasyfikacji, a Adam Cieślar awansował. Wystarczyło to jednak do zajęcia 36. miejsca. Kupczak zakończył zmagania na 38. pozycji.

Wyniki:

1. Eric Frenzel (Niemcy)
2. Akito watabe (Japonia)
3. Fabian Riessle (Niemcy)
4. Johannes Rydzek (Niemcy)
5. Joergen Graabak (Norwegia)
6. Eero Hirvonen (Finlandia)
7. Francois Braud (Francja)
8. Jan Schmid (Norwegia)

36. Adam Cieślar
38. Szczepan Kupczak

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password