Kombinacja norweska – PŚ: Historyczny występ Adama Cieślara w Schonach!

Adam Cieślar osiągnął życiowy sukces, podczas zawodów Pucharu świata w Schonach . Polak po fantastycznym występie na skoczni, równie dobrze spisał się w biegu kończąc zawody na 7. pozycji! Paweł Słowiok po bardzo dobrym biegu ukończył rywalizacje na 18. miejscu. Zwyciężył Eric Frenzel.

Niespodziewanie bardzo dobrze w pierwszej części kombinacji poradził sobie Adam Cieślar, który w tym sezonie przyzwyczaił do przeciętnych występów na skoczni. Polak uzyskał najdalszą odległość (105m) i długo utrzymywał pozycję lidera. Lepszą notę uzyskał dopiero Yoshito Watabe, który skoczył bliżej, ale niższa belka i lepsze noty dały mu prowadzenie. Drugim i ostatnim zawodnikiem z notą lepszą od Cieślara był doświadczony Austriak Wilhelm Denifl, który wyprzedził go zaledwie o jedną sekundę. Główni faworyci do triumfu skakali nieco słabiej. Eric Frenzel był 7., Rydzek 9., a Akito Watabe 13..
Drugi z naszych reprezentantów, Paweł Słowiok zanotowała przeciętny skok (93m) i zajmował  34. pozycję, z dużą szansą na awans do czołowej „30”.

WYNIKI PO SKOKACH

Na trasie, której stan pozostawiał wiele do życzenia, szybko uformował się kilkunastoosobowy peleton, w którym świetnie utrzymywał się Adam Cieślar. Cała grupa wspólnie pokonywała kolejne kilometry i dopiero na ostatnim okrążeniu, Wilhelm Denifl oderwał się od czołówki i w pościg za nim ruszyli Niemcy. Ostatecznie na finiszu najlepiej poradził sobie Eric Frenzel, który wyprzedził Austriaka. Trzecie miejsce zajął Johannes Rydzek, który upadł na ostatnich metrach. Fantastyczny występ zanotował Adam Cieślar. Polak cały czas utrzymywał się w okolicach 7. pozycji i nie oddał jej aż do mety, osiągając życiowy sukces.
Drugi z naszych zawodników, Paweł Słowiok większą część trasy pokonywał za utytułowanym Fabianem Rissle, systematycznie awansując w klasyfikacji. Zakończyło się 18. miejscem, również najlepszym w sezonie. Miejmy nadzieję, że Polacy powtórzą dzisiejszy sukces, podczas jutrzejszej rywalizacji.

WYNIKI KOŃCOWE

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password