Kombinacja norweska – PŚ: Japończyk przerwał norweską dominację

W ten weekend rywalizacja Pucharu Świata zawitała do austriackiego Seefeld. Na początek trzydniowej rywalizacji zostały rozegrane zawody na skoczni HS-109 i w biegu na 5 km. Najlepszy okazał się dziś Japończyk Akito Watabe. Polacy nie zdobyli dziś punktów.

Po skokach zanosiło się na kolejny triumf, któregoś z Norwegów. Skok na 108.5 m zagwarantował Jarlowi Magnusowi Riiberowi prowadzenie z przewagą 21 sekund nad drugim Akito Watabe. Japończyk osiągnął odległość 104.5 m. Tuż za nim czaił się lider PŚ Norweg Jan Schmid. Skoczył 106.5 m i tracił do lidera 34 sekundy.

W konkursie zaprezentowało się trzech naszych reprezentantów. Najwyższe miejsce po skokach zajmował Szczepan Kupczak. Było to jednak dopiero 27. miejsce. Szczepan skoczył 96 m i tracił do lidera 1.57. Na 36. pozycji plasowany był Paweł Słowiok. Osiągnął on 95 m, a jego strata wynosiła 2.11. Najsłabiej wypadł Wojciech Marusarz. Mimo, że skok 91.5 m nie był najgorszy, Polak niestety upadł i zajmował ostatnią pozycję.

Na krótkim, gdyż tylko 5 km dystansie walkę o zwycięstwo stoczyli Norweg Riiber i Japończyk Watabe. Na finiszu minimalnie lepszy był zawodnik kraju kwitnącej wiśni i mógł cieszyć się ze zwycięstwa. Na trzecie miejsce po bardzo dobrym biegu awansował Niemiec Fabian Riessle. Tym samym zepchnął na czwarte miejsce lidera PŚ Jana Schmida.

Szczepan Kupczak stracił miejsce w trzydziestce i ostatecznie zakończył dzisiejszą rywalizację na 37. pozycji. Dobrze biegł Paweł Słowiok, ale nie wystarczył to na zdobycie punktów. Polak był 33. Wojciech Marusarz po upadku na skoczni nie stanął na starcie biegu.

Wyniki:

1. Akito Watabe (Japonia)
2. Jarl Magnus Riiber (Norwegia)
3. Fabian Riessle (Niemcy)
4. Jan Schmid (Norwegia)
5. Yoshito Watabe (Japonia)
6. Kristjan Ilves (Estonia)
7. Vinzenz Geiger (Niemcy)
8. Lukas Klapfer (Austria)

33. Paweł Słowiok
37. Szczepan Kupczak
DNF Wojciech Marusarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password