Kombinacja norweska – PŚ: Kolejne zwycięstwo Schmida. Polacy poza trzydziestką

Kolejne zawody PŚ zagościły do Chaux-Neuve we Francji. Po raz kolejny w tym sezonie najlepszy okazał się Norweg Jan Schmid. Patrząc na jego forme będzie on głównym faworytem podczas igrzysk. Drugi na mętę wpadł utytułowany Japończyk Akito Watabe, trzeci był Fin Ilkka Herola. Polacy nie zdobyli dziś punktów.

Skoki zostały rozegrane na nietypowej skoczni o rozmiarze HS-118. Najlepiej poradził sobie na niej Japończyk Akito Watabe. Jako jedyny osiągnął HS i wylądował dokładnie na 118 m. Miał on 22 sekundy przewagi na drugim Jarlem Magnusem Riiberem. Norweg uzyskał 113 m, ale jako jedyny startował z niższej belki, co pozwoliło mu zająć drugą pozycję. Trzeci był doświadczony Austriak Wilhelm Denifl (114 m), Tracił do lidera 26 sekund. Tuz za podium plasował się lider PŚ Jan Schmid (114,5 m), do podium tracił jedną sekundę.

W konkursie wystartowała czwórka Polaków. Jako pierwszy zaprezentował się Adam Cieślar, który uzyskał 102 m i ze stratą dwóch minut był najwyżej plasowanym Polakiem na 35. miejscu. Tuż za nim był Paweł Słowiok po skoku na 103 m. Poniżej oczekiwań skoczył Szczepan Kupczak. Najlepszy polski skoczek z kombinatorów uzyskał tylko (jak na niego) 101 m i był 38. Wojciech Marusarz zajmował 43. miejsce (97.5 m).

Przez długi czas w biegu na czele znajdował się Watabe. Dogonił go jednak Schmid i dalej biegli razem. Walka o zwycięstwo rozegrała się na ostatnie prostej. Na finiszu lepszy okazał się Norweg i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Pojedynek o trzecie miejsce stoczyli Ilkka Herola (Finlandia) i Lukas Klapfer (Austria). Lepiej finiszował Fin i to on stanął na podium. Jednak dla Austriaka to kolejny dobry występ w ostatnim czasie.

Dwaj Polacy, a więc Adam Cieślar i Paweł Słowiok na początku zbliżali się do trzydziestego miejsce i wydawalo się, że powalczą o punkty. Później Polacy trochę osłabli i stracili kilka pozycji. Ostatecznie Paweł Słowiok byl 34. Adam Cieślar skończył zmagania na 36. miejscu. Sklasyfikowany został jeszcze Wojciech Marusarz na 41. pozycji. Do mety nie dobiegł Szczepan Kupczak, który zszedł z trasy.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password