Kombinacja norweska – PŚ: Niemcy pokonani. Zwycięstwo Watabe w Oslo

Akito Watabe zwyciężył w indywidualnym konkursie Pucharu świata w Oslo. Japończyk po zaciętym finiszu zostawił za plecami trzech reprezentantów Niemiec. Drugie miejsce zajął Eric Frenzel, przed Bjoernem Kircheisenem i Johannesem Rydzekiem.  Adam Cieślar po nieudanym skoku i słabym biegu zajął 46. pozycję.

Po fantastycznych Mistrzostwach świata, głównymi kandydatami do kolejnego zwycięstwa w Pucharze świata byli Niemcy, na cele z czterokrotnym mistrzem świata – Johannesem Rydzekiem. Na pokrzyżowanie im planów chęć mieli inni zawodnicy, choćby Akito Watabe, Mario Seidl czy Francois Braud.

Najlepiej rywalizację w kombinacji rozpoczęli Austriacy. Najwyższą notę uzyskał Franz-Joseph Rehrl, za skok na odległość 131 metrów. Tuż za nim, ze stratą zaledwie trzech sekund plasował się jego rodak Mario Seidl  (128,5m), a trzeci był Bjoern Kircheisen ze stratą dwunastosekundową (126m). Słabiej spisali się pozostali Niemcy. Eric Frenzel po skoku na 123 metry był 9., a jeszcze dalej plasowali się Johannes Rydzek i Fabian Rissle, odpowiednio na 19. i 21. miejscu.
Bardzo słabo spisał się Adam Cieślar. Polak miał pecha, gdyż przy jego skoku warunki znacznie się zmieniły i musiał zmagać się z niesprzyjającym wiatrem w plecy. Odległość 104 metrów, dała mu 41. lokatę z ponad dwuminutową stratą do lidera.

WYNIKI PO SKOKACH

Co raz częściej zawodnicy rozgrywają bieg według podobnego schematu. W tym biegu było dokładnie tak samo.  Na pierwszych kilometrach uformowała się kilkuosobowa grupa, która dalszą część dystansu przemierzała wspólnie, a na ostatnich kilometrach od czołówki oderwali się faworyci, którzy między sobą rozegrali walkę o czołowe lokaty. Tym razem byli to Akito Watabe i Eric Frenzel. Niespodziewanie na finiszu lepiej poradził sobie Watabe, który o niecałe pół sekundy wyprzedził Frenzela. Trzecie miejsce przypadło Bjoernowi Kircheisenowi, który wyprzedził czterokrotnego mistrza świata z Lahti – Johannesa Rydzeka. Prowadzący po skokach Franz-Joseph Rehrl ukończył na odległej 36. pozycji.
Adam Cieślar spadł o kilka pozycji i dobiegł do mety na 46. pozycji.

WYNIKI KOŃCOWE

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password