Kombinacja norweska – PŚ: Niemiecka dominacja trwa. Polacy po raz kolejny bez punktów

Niemieccy kombinatorzy zdominowali zawody Pucharu świata w Lahti. W drugich w nowym roku zawodach zwyciężył Fabian Rissle. Drugie miejsce zajął Eric Frenzel, a trzecie Johannes Rydzek. Polscy dwuboiści byli tylko tłem dla najlepszych zawodników. Paweł Słowiok zajął 37. miejsce, a Adam Cieślar 45.

Kolejny bardzo dobry występ na skoczni zanotował Eric Frenzel. Lider Pucharu świata jako jedyny przekroczył granicę 130 metrów skacząc pół metra dalej. Trzy metry bliżej wylądował Włoch Samuel Costa, który został zdecydowanie lepiej oceniony, przez co zajmował drugą pozycję z niewielką, sześciosekundową stratą do Niemca. Trzecie miejsce zajmował Japończyk Akito Watabe po skoku na 126 metrów.

Kolejny słaby występ na skoczni zanotowali nasi reprezentanci. Pierwszy na belce pojawił się Paweł Słowiok. Polak przy niesprzyjających warunkach skoczył 111,5 metra. Odległość ta pozwoliła mu na zajęcie 43. pozycji (+2:10). Drugi z naszych reprezentantów Adam Cieślar uzyskał odległość o metr gorszą. Krótka odległość w połączeniu ze słabymi notami dały mu dopiero 46. pozycję (+2:32)

WYNIKI PO SKOKACH

Przed biegiem wszystko wskazywało na to, że Eric Frenzel powinien po raz kolejny w tym sezonie sięgnąć po zwycięstwo w zawodach Pucharu świata. Od początku biegu do Frenzela zbliżyło się pięciu zawodników i w kilkuosobowej grupie pokonywali większą część dystansu. Na kilkaset metrów przed metą od czołówki znacznie odbiegli Eric Frenzel i Fabian Rissle, którzy na finiszu stoczyli walkę o zwycięstwo. Ostatecznie zwyciężył Rissle, przed Ericiem Frenzelem (+4.6). Podium uzupełnił Johannes Rydzek (+11.6), który w końcówce wyprzedził Akito Watabe. Piąte miejsce zajął kolejny reprezentant Niemiec Bjoern Kircheisen.

Mimo dobrego biegu Pawła Słowioka, strata poniesiona w skokach była zbyt duża aby powalczyć o miejsce w czołowej „30”. Ostatecznie Polak ukończył na 37. miejscu. Adam Cieślar słabo zaprezentował się również w biegu i jako przedostatni przeciął linię mety.

Wyniki

1. Fabian Rissle (Niemcy) 25:44.2
2. Eric Frenzel (Niemcy) +4.6
3. Johannes Rydzek (Niemcy) +11.6
4. Akito Watabe (Japonia) +15.7
5. Bjoern Kircheisen (Niemcy) +32.8
6. Samuel Costa (Włochy) +40.6
37. Paweł Słowiok (Polska) +2:56.2
45. Adam Cieślar (Polska) +4:45.1

Następne zawody odbędą się we włoskim Val di Fiemme.

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password