Kombinacja norweska – PŚ: Niewiarygodna dominacja Niemców, Polacy odpuścili

Eric Frenzel zwyciężył w dzisiejszych zawodach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej, które rozegrane zostały we włoskim Val di Fiemme. Reprezentant Niemiec triumfował po raz piąty w tym sezonie. Nasi zachodni sąsiedzi spisują się rewelacyjnie. Do tej pory wygrali wszystkie konkursy.

Seria skoków na dużym obiekcie we włoskim Val di Fiemme przyniosła dosyć niespodziewane rezultaty. Na czele stawki znalazł się Mario Seidl, który przy dobrym wietrze poszybował na odległość 132 metrów. Żaden z pozostałych kombinatorów nie był w stanie choćby zbliżyć się do tej odległości. Na drugim miejscu start zakończył lider PŚ, Eric Frenzel z wynikiem 126 metrów, a trzeci był Terence Weber (128,5 metra). Niemiec tracił przed biegiem do Seidla jedynie 26 sekund, co przy jego aktualnej formie dawało ogromne nadzieje na triumf w całych zawodach. Strata trzeciego Webera (+45s) była już nieco większa. Tuż za podium uplasował się Samuel Costa (121m, +0:46s), a pierwszą piątkę zamknął Magnus Krog (127,5m, +0:48).

WYNIKI PO SKOKACH

W biegu na 10 km rozgrywanym metodą Gundersena znakomicie pobiegł Johannes Rydzek. Wicelider klasyfikacji PŚ uzyskał awans z 25. lokaty zajmowanej po skokach na 2. w całych zawodach (27:58.6). Niemca pokonał jedynie drugi po skokach, Eric Frenzel, który prowadzenie uzyskał już po 16 minutach biegu, nie oddając go do samej mety. Mistrz olimpijski zwyciężył z czasem 28:53.4 odnosząc tym samym piąty triumf w sezonie. Tuż za dwójką Niemców, kolejne trzy lokaty wywalczyli Norwegowie. Trzeci był Magnus Moan (+25.9), czwarty Espen Andersen (+26.7), a piąty Magnus Krog (+27.1).

We włoskich zawodach w Val di Fiemme zabrakło niestety Polaków. Biało-czerwoni zrezygnowali zapewne z rywalizacji po ostatnich słabszych wynikach uzyskanych w fińskim Lahti.