Kombinacja norweska – PŚ: Norwegowie najlepsi przed własną publicznością

Reprezentacja Norwegii odniosła zwycięstwo w pierwszej w tym sezonie rywalizacji drużynowej. Skandynawowie przed własną publicznością pokonali Niemców i Francuzów. Reprezentacja Polski w składzie: Paweł Twardosz, Adam Cieślar, Paweł Słowiok i Szczepan Kupczak, zajęła dziesiątą pozycję.

Po raz pierwszy od kilku sezonów, w rywalizacji drużynowej mogliśmy podziwiać reprezentację Polski. Jako pierwszy z naszej reprezentacji na belce pojawił się Paweł Twardosz, dla którego był to debiut w zawodach Pucharu Świata. Dziewiętnastolatek oddał skok przy dość niesprzyjających warunkach, czego rezultatem była przeciętna odległość 77 m. Dało nam to dziesiątą pozycję po pierwszej grupie. Na półmetku rywalizacji utrzymaliśmy zajmowaną lokatę. Najbardziej doświadczony w naszej reprezentacji Adam Cieślar skoczył 82,5 m. Po skokach Pawła Słowioka (89 m) i Szczpana Kupczaka (93 m) awansowaliśmy w klasyfikacji na ósmą pozycję, jednak strata wynosiła przeszło dwie minuty (+2:22).
Najlepiej na skoczni poradzili sobie Norwegowie. Rozpoczął mistrz olimpijski z Soczi Joergen Graabak,  skacząc na odległość 97 m. Przewagę powiększył Jarl Magnus Riiber, który oddał najdłuższy skok dzisiejszego dnia (102,5m), a wszystko zakończyli Espen Andersen (98 m) i Jan Schmid (93,5 m). Drugie miejsce zajmują Niemcy (+0:46), a trzecie Japończycy (+0:50)

WYNIKI PO SKOKACH 

Jako pierwszy na trasę, z przewagą ponad czterdziestu sekund, wyruszył Jan Schmid. Bardzo dobrze zaprezentował się na trasie biegu, gdyż przewaga nad Ericiem Frenzelem stopniała zaledwie o dziesięć sekund. Na drugiej zmianie za uciekającymi Norwegami i Niemcami utworzył się czteroosobowy pociąg, w skład którego wchodzili Francuzi, Finowie, Austriacy i Japończycy. Na półmetku wciąż prowadzili Norwegowie, jednak Johannes Rydzek zmniejszył stratę do zaledwie siedemnastu sekund. Na trzecią zmianę Norwegowie i Niemcy przybiegli już razem. O zwycięstwie miała zadecydować więc ostatnia zmiana. Tam, niespodziewanie ich przewaga nad goniącą grupą zmalała do zaledwie dziesięciu sekund, jednak w odpowiednim momencie przyspieszyli i niezagrożeni dotarli na metę, gdzie lepszy okazał się Graabak. Drugie miejsce zajęli Niemcy, a trzecie Francuzi.
Jako pierwszy z biało-czerwonych na trasę wyruszył Cieślar, który swój odcinek przemierzał razem z Amerykaninem Fletcherem. Tuż po nim pobiegł dziewiętnastoletni Twardosz, który nie zdołał utrzymać się Amerykanina, przez co spadliśmy na dziewiątą pozycję. Na trzecim odcinku Szczpana Kupczaka wyprzedził jeszcze Włoch, co spowodowało spadek na dziesiątą pozycję, którą pewnie do mety dowiózł Paweł Słowiok.

  1. Norwegia (Schmid, Andersen, Riiber, Graabak) 50:46.0
  2. Niemcy (Frenzel, Rydzek, Geiger, Rissle) + 1.7
  3. Francja (Braud, Laheurte, Gerard, Lamy Chappuis) + 21.4
  4. Finlandia (Herola, Mutru, Maekiaho, Hirvonen) + 22.0
  5. Japonia (Kato, Yamamoto, Watabe, Watabe) +29.1
    ……………………
    10. Polska (Cieślar, Twardosz, Kupczak, Słowiok) + 4:23.0

WYNIKI

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password