Kombinacja norweska – PŚ: Norweski triplet i punkt Kupczaka

TestYou Brain - Be a champion - train your brain with light semaphores

Norwescy kombinatorzy zdominowali zawody Pucharu Świata w Lillehammer. Jako pierwszy linię mety przekroczył Espen Andersen, przed swoimi kolegami z reprezentacji – Janem Schmidem i Joergenem Graabakiem. Kolejne pucharowe punkty zdobył Szczepan Kupczak, który był 30.

Embed from Getty Images

Reprezentanci gospodarzy w czołówce dzisiejszych zawodów plasowali się już po konkursie skoków na dużej skoczni. Prowadził, po locie na 138 metr Espen Andersen, który wyprzedzał Espena Bjoernstada (138 m) i Haralda Riibera (137 m). Jeden z najdłuższych skoków, na 137,5 metra oddał także Szczepan Kupczak, ale spora ilość odjętych punktów za wiatr oraz nienajlepsze lądowanie sprawiły, że na półmetku zawodów Polak był 17. Drugi z naszych zawodników, Paweł Słowiok był 48. (115 m). Adam Cieślar i debiutujący w Pucharze Świata, 19-letni Paweł Twardosz odpadli w kwalifikacjach.

Na trasie biegu Kupczak od początku spisywał się nieźle, biegnąc w równym tempie. Polak, który nie jest najlepszym biegaczem stawce z kilometra na kilometr spadał w klasyfikacji, ale utrzymywał miejsce w punktowanej trzydziestce. Ostatecznie na finiszu polski kombinator wyprzedził Norwegów Moana i Soetvika oraz Austriaka Davida Pommera i ukończył zawody jako 30., zdobywając kolejny w tym sezonie punkt do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Paweł Słowiok finiszował jako 40.

Zmagania w Lillehammer padły łupem Norwegów, którzy zajęli całe podium. Wygrał Espen Andersen, przed swoimi kolegami z reprezentacji – Janem Schmidem i Joergenem Graabakiem.

Wyniki:
1. Espen Andersen (Norwegia)
2. Jan Schmid (Norwegia)
3. Joergen Graabak (Norwegia)
4. Johannes Rydzek (Niemcy)
5. Alessandro Pittin (Włochy)
6. Akito Watabe (Japonia)
7. Go Yamamoto (Japonia)
8. Francois Braud (Francja)

30. Szczepan Kupczak
40. Paweł Słowiok

Mateusz Górecki2020 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password