Kombinacja norweska – PŚ: Schmid zwycięża. Polacy bez punktów

Za nami kolejny weekend Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. W niedzielę w Val di Fiemme rozegrana została rywalizacja indywidualna. Najlepszy okazał się lider PŚ Norweg Jan Schmid, na drugim miejscu zawody ukończył Lukas Klapfer (Austria), na trzecim Fabian Riessle (Niemcy). Polacy uplasowali się poza czołową trzydziestką.

Warunki na skoczni nie sprzyjały dziś zawodnikom. Stąd, też odległość powyżej lub równą punktowi konstrukcyjnemu uzyskało tylko siedmiu skoczków. Najlepiej poradził sobie Jarl Magnus Riiber. Norweg zdeklasował swoich rywali. Osiągnął 131 m i przed biegiem nad drugim Mario Seidlem (Austria) miał 47 sekund przewagi. Austriak skoczył 121.5 m. Trzecie miejsce zjmował drugi z Norwegów Jan Schmid, który uzyskał 122.5 m. Jego strata do rodaka wynosiła 56 sekund.

Polacy nie zaliczą tego startu do udanych. Najlepszy z nich na skoczni Szczepan Kupczak uzyskał 112 m i zajmował 32. miejsce ze stratą 2.30. Adam Cieślar skoczył tylko 105.5 m, co plasowało go na 43. pozycji. Jego strata wynosiła 3.30. Jeszcze gorzej zaprezentował się Paweł Słowiok (102 m). Do lidera tracił 3.52 i zajmował 46. miejsce.

W biegu mimo dużej przewagi Riiber dał się dogonić koledze z reprezentacji Janowi Schmidowi. Z tyłu w szaleńczy pościg rzucili się Niemcy. Schmid na 2.5 km do mety oderwał się od rodaka i utrzymał przewagę do końca. Riiber bardzo osłabł. Został wchłonięty przez grupę siedmiu zawodników, którzy stoczyli walkę o drugie miejsce. Po raz kolejny z dobrej strony pokazał się reprezentant Austrii Lukas Klapfer i zajął drugie miejsce. Trzeci finiszował Niemiec Fabian Riessle.

Dobry bieg zanotował Adam Cieślar. Awansował na 33. lokatę. Szczepan Kupczak pobiegł znacznie gorzej i spadł na 42. miejsce. Trzeci z Polaków Paweł Słowiok nie stanął na starcie biegu.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password