Kombinacja norweska – PŚ: Sprint drużynowy dla Niemców, Polacy w pierwszej dziesiątce

Niemcy Johannes Rydzek i Fabian Riessle zwyciężyli w sprincie drużynowym podczas zawodów Pucharu Świata w fińskim Lahti. Kolejne dwa miejsca na podium wywalczyły pary austriackie. Drugą lokatę zajęli Bernhard Gruber i Lukas Klapfer, a trzecią Philipp Orter  i Franz Jozef Rehl. Na 9. pozycji start zakończyli Polacy – Adam Cieślar, Szczepan Kupczak.

W konkursie skoków na obiekcie HS 130 w Lahti najlepiej zaprezentowali się Norwegowie – Jarl Magnus Riiber (124) i Jan Schmid (128). Zawodnicy z kraju Wikingów wypracowali +0:57s przewagi nad drugą parą niemiecką – Johannes Rydzek (125,5) i Fabian Riessle (114,5). Na trzecim miejscu uplasowali się Bernhard Gruber (125) i Lukas Klapfer (115,5). Austriacy tracili do liderów minutę i cztery sekundy.

W dzisiejszym sprincie drużynowym wystartowali Polacy – Adam Cieślar i Szczepan Kupczak. Szczególnie dobry rezultat zanotował ten drugi. Zawodnik AZS AWF Katowice poszybował na odległość 116,5 metra. Cieślar natomiast dołożył wynik o 10,5 metra słabszy. Ostatecznie biało-czerwoni uzyskali łączną notę 186.6 pkt, co dało im 8. lokatę ze stratą +2:11s do Norwegów.

Niezwykłego pecha w ostatnim czasie ma Jarl Marnus Riiber. Młodziutki Norweg został wczoraj zdyskwalifikowany z powodu pomylenia trasy, a dziś upadł podczas biegu, niwelując ogromne szanse na zwycięstwo w sprincie. Kłopoty Norwegów najlepiej wykorzystali Niemcy – Fabian Riessle i Johannes Rydzek. Pierwsza para naszych zachodnich sąsiadów zwyciężyła z rezultatem 33:54.9. Na drugie miejsce wskoczyła dwójka austriacka – Bernhard Gruber i Lukas Klapfer (+0:18), a bój o trzecią lokatę stoczyły drugie zespoły Austrii i Niemiec. Nieco lepszym finiszem od Manuela Faissta popisał się Philip Orter, i to on w parze z Franzem Rehlem mógł cieszyć się z najniższego miejsca na podium. Tuż za najlepszą trójką uplasowali się Niemcy Manuel Faisst i Tino Edelmann (+1:40.9).

W drugiej konkurencji dwuboju Polacy przegrali niestety rywalizację z dwiema drużynami, z którymi toczyli walkę o najlepszą ósemkę. Nieco lepsi w biegu okazali się Włosi – Armin Bauer, Samuel Costa, oraz Japończycy – Hideaki Nagai/Takehiro Watanabe. Ostatecznie nasi reprezentanci zostali sklasyfikowani na 9. miejscu ze stratą 3 minut i 35 sekund do Niemców.

Wyniki

1. Johannes Rydzek/Fabian Riessle (Niemcy I) 32:57.9
2. Lukas Klapfer/Bernhard Gruber (Austria I) +18.0
3. Franz-Josef Rehl/Philipp Orter (Austria II) +1:40.8
4. Tino Edelmann/Manuel Faisst (Niemcy II) +1:40.9
5. Joergen Graabak/Haavard Klemetsen (Norwegia II) +1:41.4
9. Adam Cieślar/Szczepan Kupczak (Polska) +3:35.0

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password