Kombinacja norweska – PŚ: Watabe po raz drugi, dwa punkty Słowioka

Drugiego dnia zmagań w Seefeld rywalizacja toczyła się na skoczni HS-109 i w biegu na 10 km. Podobnie jak wczoraj zwyciężył Japończyk Akito Watabe. My w końcu doczekaliśmy się na punkty Polaka. Paweł Słowiok zajął 28. miejsce.

Japończyk dominował już na skoczni. Uzyskał odległość 106 m i z dość wyraźną przewagą prowadził. Potwierdził tym samym, że jest obecnie jednym z lepszych skoczków i jednym z głównych kandydatów do medalu na igrzyskach. Kolejnym z nich jest Jarl Magnus Riiber. Norweg skoczył 104.5 m i zajmował drugą pozycję ze stratą 25 sekund do lidera. Na trzecim miejscu z dużą strata plasował się Fabian Riessle. Niemiec po skoku na 99.5 m tracił 1.24.

Na starcie stanęło dziś dwóch Polaków. Szczepan Kupczak skoczył 99 m, co dało mu 27 miejsce. Może dziwić czemu po takim skoku był dopiero w trzeciej dziesiątce. Wszystko przez to, że do wyników liczył się wczorajszy start, a zawody w Seefeld składają się z trzech konkursów. Drugi Polak, a więc Paweł Słowiok uzyskał 95.5 m i sklasyfikowany był tuż za Szczepanem. Polacy tracili odpowiednio 3.14 i 3.15.

Jak można było się spodziewać Watabe utrzymał w biegu prowadzenie i dobiegł do mety pierwszy. Powiększył on jeszcze swoją przewagę nad konkurentami. Nad drugim dziś Vinzenzem Geigerem z Niemiec ma ponad minutę przewagi. Jeśli nie stanie się nic złego to Japończyk zatriumfuje w trzydniowych zawodach. Trzeci do mety dobiegł Riiber, jednak za nim przed jutrzejszym startem jest bardzo duży ścisk.

Z Polaków w biegu lepiej zaprezentował się Paweł Słowiok. Utrzymał on swoją pozycje zajmowaną przed biegiem i zagwarantował sobie start w jutrzejszych zawodach. Polak zdobył dwa punkty do klasyfikacji generalnej. Jutro nie zobaczymy niestety Szczepana Kupczaka. Po słabym biegu spadł na 40. pozycję. Jutro zaprezentuje sie najlepsza trzydziestka po dwóch dniach rywalizacji.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password