Kombinacja norweska – PŚ: Watabe potwierdził formę, Słowiok na 27. miejscu

W ostatnim dniu rywalizacji w Seefeld zostały rozegrane dwie serie skoków oraz bieg na 15 km. Swoją dominację podkreślił Japończyk Akito Watabe. Drugi był Norweg Jarl Magnus Riiber, a trzeci Niemiec Fabian Riessle. Paweł Słowiok finiszował na 27. pozycji.

Na skoczni szalał dziś Jarl Magnus Riiber. Norweg dwukrotnie uzyskał odległość 106 m. Mimo to nie odrobił za wiele przed biegiem do liderującego w zmaganiach w Seefeld Japończyka Akito Watabe. Ten prezentował się także znakomicie. W pierwszym skoku uzyskał 104 m, a w drugim 103 m. Jego przewaga nad Riiberem wynosiła 48 sekund. Trzeci był kolejny Norweg Jan Schmid. Osiągał on dzisiaj 102 m i 100.5 m. Miał jednak już ponad dwie minuty straty do lidera.

W trzydziestce startujących zawodników był Paweł Słowiok. Polak zaprezentował się całkiem dobrze. W pierwszej próbie uzyska 96.5 m, a w drugiej lądował na 100 m. Nasz zawodni przed biegiem plasował się na 27. miejscu.

Wypracowana przewaga wystarczyła Akito Watabe na spokojne zwycięstwo. Nie biegł on jednak spokojnie, gdyż z każdym kilometrem powiększał przewagę. Także niezagrożony na drugim miejscu do mety przybiegł Jarl Magnus Riiber. Walkę zobaczyliśmy o najniższy stopień podium. Bratobójczy pojedynek o to kiejsce stoczyli reprezentanci Niemiec Fabian Riessle i Vinzenz Geiger. Po fotofiniszu okazałpo0 się, że lepszy był Riessle.

Paweł Słowiok skorzystał na tym, że do biegu nie przystąpił Terence Weber. Wyprzedził również Taihei Kato z Japoni. Niestety lepiej od Polaka biegł Alessandro Pitin, a także Magnus Krog. Tak więc Polak utrzymał 27. miejsce i zdobył kolejne punkty do klasyfikacji generalnej.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password