Kombinacja norweska – PŚ: Zwycięstwo Graabaka. Polacy bez punktów

W dzisiejszych zawodach rozegranych w Val di Fiemme najlepszy okazał się Joergen Graabak. Na drugim miejscu podium uplasował się Johannes Rydzek. Trzecią lokatę zajął Lukas Klapfer. Niestety, żadnemu z Polaków nie udało się dziś zdobyć punktów.

Konkurs skoków rozegrany na obiekcie HS-135 zdominowali Norwegowie. Na prowadzeniu znajdował się Jarl Magnus Riiber. Norweg oddał skok na odległość 134.5 m, który pozwolił mu uzyskać notę 143.9 pkt. Jego przewaga nad drugim zawodnikiem Espenem Andersenem wynosiła tylko jedną sekundę. Poszybował on na odległość 134 m. Trzeci był kolejny Norweg Joergen Graabak. Po skoku na 132 m tracił do lidera 12 sekund.

Najlepiej z Polaków na skoczni spisał się Szczepan Kupczak. Skok na odległość 118.5 m zajmował jednak odległa 30. lokatę. Nie był to najlepszy występ Szczepana. Polak przyzwyczaił nas do dużo lepszych skoków. Jeszcze gorzej poszło dwóm pozostałym naszym reprezentantom. Paweł Słowiok osiągnął 112 m, a Adam Cieślar 110 m. Dało im to odpowiednio 44. i 46. miejsce.

Bardzo dobrą pozycję wyjściową przed biegiem mieli Fin Eero Hirvonen i Japończyk Akito Watabe. Tuż za nimi plasował się Johannes Rydzek. Na trasie Norwegowie juz nie dominowali. Jednak mistrz olimpijski z Soczi – Graabak – wyprzedził dwóch swoich rodaków i jako pierwszy dotarł do mety. Za nim finiszowała trzyosobowa grupka, z której pierwszy był Rydzek. Niemiec uplasował się na drugim miejscu ze stratą 18.3 sekundy do zwycięzcy. Z 13. pozycji na trzecią awansował reprezentant Austrii Lukas Klapfer (+18.4). Walkę o podium o 0.2 s przegrał Jan Schmid (Norwegia).

Pozycji w czołowej trzydziestce nie utrzymał Szczepan Kupczak. Po bardzo słabym biegu spadł na 47. miejsce. Paweł Słowiok ukończył rywalizację na 37. pozycji. Tuż za nim uplasował się Adam Cieślar, który uzyskał dobry 14. czas biegu.

Wyniki:

1. Joergen Graabak (Norwegia)
2. Johannes Rydzek (Niemcy)
3. Lukas Klapfer (Austria)
4. Jan Schmid (Norwegia)
5. Akito Watabe (Japonia)
6. Espen Andersen (Norwegia)
7. Fabian Riessle (Niemcy)
8. Eero Hirvonen (Finlandia)

36. Paweł Słowiok (Polska)
37. Adam Cieślar (Polska)
47. Szczepan Kupczak (Polska)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password