Kombinacja norweska – PŚ: Zwycięstwo Norwegów. Polacy w ósemce

Dzisiejszego dnia w Chaux-Neuve odbyła się rywalizacja sztafet. Zwycięstwo na swoim koncie zapisali reprezentanci Norwegii. Na drugim stopniu podium stanęli Niemcy, a na trzecim Finowie. Polacy uplasowali się na ósmym miejscu.

W konkursie skoków na obiekcie HS-118 najlepiej spisali się Norwegowie. Wikingowie startowali w składzie: Joergen Graabak, Espen Andersen, Jarl Magnus Riiber i Jan Schmid. Rozpoczął Graabak, który uzyskał odległość 107 m. Po nim Andersen skoczył 104 m. Najlepszą odległość w konkursie uzyskał Riiber (115 m). Przewagę Norwegów utrzymał Schmid po skoku na 112 m. Drugą pozycje zajmowali Austriacy. Jednak po dyskwalifikacji Wilhelma Denifla spadli na siódme miejsce. Tak więc na drugim miejscu plasowali się Finowie ze stratą 1:03. Na trzecim miejscu klasyfikowani byli Francuzi. Ich strata wynosiła 1:37.

Polacy przystąpili do konkursu w składzie Wojciech Marusarz, Adam Cieślar, Paweł Słowiok i Szczepan Kupczak. Najsłabiej zaprezentował się Marusarz, który skoczył 79.5 m. Adam Cieślar osiągnął odległość 99.5 m. Pięć metrów krócej skoczył Paweł Słowiok. Szczepan Kupczak jako jedyny z Polaków przekroczył 100 m i wylądował na 107 m. Polacy po skokach zajmowali szóste miejsce ze stratą 2:45 do liderów.

Duża przewaga po skokach wystarczyła Norwegom do odniesienia zwycięstwa. Biegli bardzo dobrze i nie dali się dogonić. O drugie miejsce walczyli Niemcy (Geiger, Frenzel, Riessle, Rydzek)  z Finami (Hirvoven, Maekiaho, Mutru, Herola). Ostatecznie lepsi okazali się Niemcy. Finowie stracili do nich siedem sekund.

Polacy w biegu dali się wyprzedzić Austriakom i Włochom i zakończyli rywalizację na ósmym miejscu. Do zwycięzców zawodów stracili 5:22. Jednak w porównaniu do występu z początku sezonu ten start był bardziej udany.

Wyniki:

1. Norwegia
2. Niemcy
3. Finlandia
4. Francja
5. Japonia
6. Austria
7. Włochy
8. Polska

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password