Komisja Zawodnicza MKOl: Pyrek znów przegrała z Isinbajewą

Międzynarodowy Komitet Olimpijski ogłosił wyniki wyborów do Komisji Zawodniczej. Wśród kandydatek była nasza była tyczkarka, Monika Pyrek.

Wraz z końcem igrzysk w Rio upływa kadencja czworga członków Komisji wybranych podczas igrzysk w Pekinie – Claudii Bokel, która przez cztery ostatnie lata stała na jej czele i zasiadała w Komitecie Wykonawczym MKOl, Dae Sung Moona, Aleksandra Popowa oraz Yumilki Ruiz Luaces. W związku ze zwolnieniem czterech miejsc przeprowadzono tradycyjne już wybory, w których prawo głosu mieli wszyscy uczestnicy imprezy w Rio – skorzystało z niego 5185 sportowców.

Najwięcej głosów (1603) uzyskała niemiecka szpadzistka Britta Heidemann. Jest to o tyle symboliczne, że wraz z ustępującą Bokel zdobywały razem srebrny medal w drużynie na igrzyskach w Atenach w 2004 roku. Kolejne trzy miejsca zajęli południowokoreański tenisista stołowy Seug-Min Ryu (1544 głosy), węgierski pływak Dániel Gyurta (1469 głosów) oraz rosyjska tyczkarka Jelena Isinbajewa (1365 głosów). Monika Pyrek zajęła 14. miejsce w gronie 23 kandydatów z wynikiem 640 głosów.

W niedzielę zwycięska czwórka zostanie przedstawiona Sesji jako kandydaci na członków MKOl, a po pozytywnym wyniku głosowania zostanie zaprzysiężona oraz zaprezentowana podczas wieczornej ceremonii zamknięcia igrzysk.

Wojciech Nowakowski2316 Posts

<p>Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota – biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password