Komplet Polaków w konkursie głównym

Sukcesem reprezentantów Polski zakończyły się kwalifikacje mężczyzn do czwartych zawodów z cyklup Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym. Wszyscy Polacy, którzy pojechali do Rostovu nad Donem zakwalifikowali się do niedzielnego konkursu.

W kwalifikacjach zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy, z których awans uzyskiało po 18 najlepszych zawodników. W grupie A znaleźli się Szymon Staśkiewicz i Bartosz Majewski, a w grupie B Remigiusz Golis i Łukasz Klekot.

Staśkiewicz rozpoczął kwalifikacje od dobrego występu na planszy – z 21 wygranymi pojedynkami zajmował po tej konkurencji szóste miejsce w grupie. W pływaniu nie poszło mu jednak tak dobrze – wynik 2:12.88 był dopiero 27. czasem wśród 35 w grupie A. Z kolei w kombinacji uzyskał 12. czas w grupie (11:14.53) i zakończył kwalifikacje na 14. miejscu. Taki sam łączny wynik (4440pkt.) osiągnął kolega Staśkiewicz z klubu z Drzonkowa, Bartosz Majewski. W szermierce przegrał tylko jedną walkę mniej, 200m stylem dowolnym przepłynął zaledwie 0.19s szybciej, natomiast kombinację pokonał w czasie 11:08.92.

Na 14. miejscu, ale w grupie B, kwalifikacje zakończył trzeci zawodnik ZKS-u Drzonków, Łukasz Klekot. Aktualny Mistrz Polski był szósty w szermierce, z 20 wygranymi walkami na koncie, lecz, podobnie jak jego klubowi koledzy, słabo spisał się w pływaniu – czas 2:12.69 (taki sam jak Majewskiego) był 30. wynikiem w grupie B. Z kolei w kombinacji Klekot osiągnął czas 11:14.90, co było 16. wynikiem w grupie i awansowało naszego reprezentanta na 14. pozycję w klasyfikacji łącznej.

Znacznie lepiej, zwłaszcza w pływaniu, spisał się warszawski "rodzynek" wśród Polaków, Remigiusz Golis. Choć w szermierce nie osiągnął specjalnie zadowalającego rezultatu (15 zwycięstw na planszy), to w pływaniu po raz kolejny w tym sezonie nie miał sobie równych, choć nie przekroczył bariery dwóch minut. Kombinację pokonał w czasie 11:11.99 i ostatecznie zajął 8. miejsce w grupie B.

W sobotę na starcie zawodów decydujących o awansie do finału Pucharu Świata staną panie. Na liście startowej znajdują się trzy Polki – Sylwia Gawlikowska, Katarzyna Wójcik i Aleksandra Skarżyńska.

Wojciech Nowakowski2406 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password