Koniec kariery reprezentacyjnej Bartosza Jureckiego!

Tuż po powrocie do Polski Bartosz Jurecki ogłosił zakończenie kariery reprezentacyjnej! Olimpijski turniej w Rio de Janeiro był dla niego ostatnim w biało-czerwonych barwach.

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych wylądowała w Warszawie w środę o godzinie 14:50. Zespół dowodzony przez Tałanta Dujszebajewa zajął na igrzyskach olimpijskich czwarte miejsce, przegrywając półfinał z Danią i mecz o brąz z Niemcami. Zaraz po przybyciu do Polski koniec przygody w reprezentacji narodowej ogłosił Bartosz Jurecki.

Obrotowy Chrobrego Głogów zadebiutował w kadrze w 2004 roku. Z orzełkiem na piersi zagrał w ponad 200 meczach, strzelając w nich 690 bramek. Jurecki brał udział we wszystkich najważniejszych imprezach, na które w ostatnich latach dostała się Polska, znacznie przyczyniając się do późniejszych sukcesów. Trzykrotnie zdobywał medal mistrzostw świata, począwszy od srebra w 2007 roku, po brąz w 2009 i 2015 roku. Wystąpił także na igrzyskach olimpijskich w Pekinie oraz Rio de Janeiro. To własnie w Brazylii po raz ostatni zagrał w reprezentacji Polski.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password