Koniec przygody Uli

Urszula Radwańska odpadła w półfinale tenisowego turnieju WTA w Guangzhou.

Polka w turnieju Guangzhou International Women’s Open rozstawiona była z numerem czwartym. Dziś mierzyła się z reprezentantką Tajwanu – Su-Wei Hsieh, która w rankingu singlistek zajmuje 53. miejsce.

Pierwsza partia w wykonaniu Polki była dramatycznie słaba. Krakowianka nie potrafiła wykończyć żadnej akcji, w całym secie wygrała zaledwie osiem piłek! Tajwanka nie miała problemu z przełamaniem Radwańskiej, uczyniła to trzykrotnie wygrywając w całym secie 6:1.

Drugi set rozpoczął się nieźle. Polka wygrała dwa swoje podania pod rząd. Pierwsze straciła na 2:3. Od tego momentu gra Radwańskiej się poprawiła. Szybko uzyskała rebreaka i wyszła na prowadzenie 5:3 po kolejnym breaku. Moment później skutecznie serwowała na partię, wygrywając ją 6:3.

Niestety to było wszystko, na co było stać Radwańską dzisiaj. W trzecim secie Polka nie była w stanie wygrać ani jednego swego podania, przegrywając seta aż 0:6! Ostatecznie Ula przegrała 1:6, 6:3, 0:6 i nie zagra w sobotnim finale.