Koniec turnieju dla Uli

Urszula Radwańska przegrała z Karoliną Woźniacką 6:7(4) 2:6 w pierwszej rundzie turnieju WTA w Kopenhadze (z pulą nagród 220 tys. dol.). Polka w pierwszym secie miała nawet trzy piłki setowe. W drugiej partii rywalka była tenisistką zdecydowanie lepszą.

Urszula Radwańska przez dłuższą część spotkania z byłą liderką rankingu WTA Karoliną Woźniacką toczyła  równorzędny bój. Polka prowadziła w pierwszym secie 5:2 z przewagą dwóch przełamań. Zaliczka nie okazała się jednak wystarczająca, tym bardziej, że trwający dwie godziny i pięć minut mecz, lepiej fizycznie wytrzymała Dunka. Występ Urszuli, która w ostatnich miesiącach nieczęsto ma okazję do gry z czołowymi zawodniczkami na świecie, nie rozczarował. W drugim secie Ula zdołała jeszcze szybko przełamać Karolinę, lecz szybko straciła parę gemów i ostatecznie odpadła z turnieju.