Kontich: Ważne zwycięstwo gospodyń

W Kontich po dniu przerwy wznowiono rozgrywki w turnieju kwalifikacyjnym do IO laskarek. W najważniejszym meczu Belgijki pokonały Hiszpanki 1:0.

Pojedynek pomiędzy Belgijkami a Hiszpankami był bardzo wyrównany. Rozstrzygająca bramka padła już w drugiej minucie spotkania. Na listę strzelców wpisała się grająca z numerem 20, Jill Boon. Szalone ataki zawodniczek z Półwyspu Iberyjskiego nie przyniosły spodziewanego efektu. Belgia jest już bardzo blisko wywalczenia awansu do niedzielnego finału. Trzecie zwycięstwo w turnieju zanotowała również Irlandia. Hokeistki z zielonej wyspy rozgromiły Meksyk 5:0. W ostatnich dwóch kolejkach laskarki irlandzkie zmierzą się jednak z silnymi ekipami z Hiszpanii i Belgii. W konfrontacji drużyn, które nie liczą się w walce o awans, Rosjanki pokonały Francuzki 3:2.