Koreańscy „Kimowie” Mistrzami Świata Juniorów

Koreańska sztafeta w składzie Dae Beom Kim, Soengjin Kim i Kyeong Pil Kim wywalczyła złoty medal Mistrzostw Świata Juniorów. Srebro zdobyli Francuzi, natomiast na najniższym stopniu podium stanęli Rosjanie. Polacy, Przemysław Kryczka, Piotr Lara i Jarosław Świderski, zakończyli rywalizację na 10. miejscu.

Sztafeta Korei Południowej zdecydowanie zdominowała szermierkę – wygrali aż 35 pojedynków, przegrywając tylko 10, co dało im 1060pkt., czyli o 160 więcej, niż uzyskali drudzy na planszy Węgrzy. Trzecie miejsce ex aequo zajęły drużyny z Francji i Rosji, natomiast Polacy, z wynikiem 820pkt. (23 zwycięstwa) zajmowali razem z Czechami miejsce szóste.

Po pływaniu Azjaci utrzymali prowadzenie dzięki trzeciemu w tej konkurencji czasowi (2:49.94). Z podium natomiast po nie najlepszym wyniku uzyskanym na basenie (2:55.06) spadli Węgrzy, wyprzedzeni przez Rosjan (2:47.75) oraz Francuzów (2:49.63). Przeciętnie spisali się też Biało-Czerwoni – nasza sztafeta osiągnęła czas 2:54.67 i spadła na siódme miejsce, wyprzedzona przez Ukraińców.

Na parkurze najlepsi okazali się przedostatni po dwóch konkurencjach Egipcjanie, którzy osiągnęli wynik 1160pkt. Tylko 40 mniej zdobyli w tej konkurencji Rosjanie, ale nie wystarczyło to do wyprzedzenia prowadzących Koreańczyków, choć ci zgarnęli jedynie 1060pkt. Dwunasty wynik w jeździe konnej (990pkt.) osiągnęli Polacy, co spowodowało ich spadek w klasyfikacji łącznej na 11. lokatę. Szanse na medal zaprzepaścili również nasi „bratankowie” – Węgrzy uzyskali osiem „oczek” mniej niż my i spadli na 9. pozycję.

Do kombinacji Koreańczycy startowali z 24s przewagi nad Rosjanami i 49 nad Francuzami. Taka przewaga dała im dużo pewności siebie, co z pewnością pomogło im obronić wywalczony przed rokiem w Buenos Aires tytuł Mistrzów Świata Juniorów. Srebrny medal po świetnej sztafecie (czas 21:06.30 był najlepszy w dzisiejszym dniu) i dramatycznym finiszu wywalczyli Francuzi, natomiast Rosjanie musieli zadowolić się brązem.Polakom udało się awansować o jedną pozycję i w efekcie ukończyli zawody na 10. miejscu.

W środę w Drzonkowie rozpocznie się rywalizacja indywidualna – na starcie kwalifikacji staną panie, a wśród nich aż pięć uczestniczek tegorocznych Igrzysk w Londynie – Margaux Isaksen, Tamara Vega, Gintare Venckauskaite, Narumi Kurosu i Chloe Esposito. W stawce  nie zabraknie także Polek.


 

Wyniki sztafety mężczyzn:

1. Korea Południowa (Dae Beom Kim, Soengjim Kim, Kyeong Pil Kim) – 6192pkt.

2. Francja (Valentin Belaud, Valentin Prades, Simon Casse) – 6164pkt.

3. Rosja (Maksim Kustov, Danil Kallimullin, Dmitry Lukach) – 6164pkt.

10. Polska (Przemysław Kryczka, Piotr Lara, Jarosław Świderski) – 5818pkt.

Wojciech Nowakowski2406 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password