Koszykówka 3×3: Rosjanki Mistrzyniami Świata

Rosjanki pokazały klasę i wygrywając wszystkie mecze na Mistrzostwach Świata udowodniły, że to one są w tym momencie najlepszą kobiecą drużyną globu w koszykówce 3×3.

W Mistrzostwach Świata w kobiecej koszykówce 3×3 wzięło udział 20 zespołów, które podzielone zostały na dwie grupy. Od pierwszych chwil turnieju wyróżniały się dwie nacje, rywalizujące w grupie A – Rosjanki i Węgierki. Obie drużyny swoje pojedynki z Niemkami, Kazaszkami i Kirgizkami kończyły wysokimi wygranymi, osiągniętymi przed upływem regulaminowego czasu gry. W bezpośrednim pojedynku między sobą zaskoczyły zaś znakomitą obroną, która spowodowała, że po 10 minutach zaciętego pojedynku, reprezentantki Rosji wygrały 12:10.

Dalsza część turnieju była dla koszykarek z Rosji równie udana. W ćwierćfinale zawodniczki zza naszej zachodniej granicy ponownie wygrały przed czasem, ogrywając Czeszki 22:13. W kolejnym spotkaniu bez szans okazały się pozostać Holenderki, które zostały wręcz rozbite przez rosyjską kadrę (9:21). Tak prostej, łatwej i przyjemnej drogi nie miały zaś Węgierki. I im jednak – po wygraniu zaciętych spotkań z Włoszkami i Ukrainkami – udało się jednak wywalczyć awans do wielkiego finału.

Mecz o złoto był zatem jednocześnie rewanżem za mecz fazy grupowej. Ponownie naprzeciwko siebie stanęły Rosjanki i Węgierki. Tym razem rzuty po obu stronach były już bardziej celne. Oglądaliśmy zaś otwarty pojedynek, który jednak – podobnie jak mecz grupowy – rozstrzygnął się dopiero po 10 minutach regulaminowego czasu. I tutaj jednak wygrały Rosjanki, które wygrały z reprezentacją Węgier 19:12. Brąz wywalczyły sobie natomiast Ukrainki, którym udało się pokonać koszykarki z Holandii.