Koszykówka – EuroBasket 2017: Niespodzianka w Stambule! Obrońcy tytułu poza finałem

Sensacją zakończył się pierwszy mecz półfinałowy tegorocznej edycji EuroBasketu. Rewelacyjna Słowenia zdemolowała Hiszpanów 92:72, którzy tym samym nie zdołają obronić tytułu.

Na początku spotkania gra toczyła się kosz za kosz, z tym, że Słoweńcy trafiali zza łuku, zaś Hiszpanów w grze trzymali bracia Gasol oraz dobrze dysponowany Ricky Rubio. W drugiej części pierwszej kwarty pogromcy Polaków z fazy grupowej w końcu odskoczyli na kilka punktów. Była to głównie zasługa Gorana Dragića, który raz po raz niepokoił hiszpańską defensywę. W drugiej kwarcie reprezentacja  z Półwyspu Iberyjskiego cały czas goniła wynik. Jednakże nie była w stanie odrobić wszystkich strat i ostatecznie na przerwę koszykarze obu ekip schodzili przy wynikiu 45:49 dla Słowenii.

Druga połowa spotkania należała już do zawodników Igora Kokoskova, którzy błyskawicznie osiągnęli dwucyfrową przewagę. W poczynania Hiszpanów wkradł się ogromny chaos. Za wszelką cenę próbowali oni gonić niekorzystny wynik, ryzykując rzutami z dystansu. Słoweńcy skrzętnie wykorzystywali ten fakt i systematycznie powiększali zapas punktowy nad rywalami. Po trzech kwartach awans do wielkiego finału był praktycznie przesądzony. Na nic się zdały podjęte przez La Furia Roja próby zmiany taktyki  w ostatniej kwarcie. Prowadzeni do triumfu przez Dragića reprezentanci Słowenii wytrzymali presję i dowieźli okazałe zwycięstwo (92:72) do końca meczu.

W finale przeciwnikami dzisiejszych zwycięzców będą triumfatorzy drugiego półfinałowego starcia pomiędzy Serbią i Rosją.

Hiszpania – Słowenia 72:92 (19:25, 26:24, 12:24, 15:19)
Hiszpania: Pau Gasol 16, Rubio 13, Marc Gasol 12, Rodriguez 9, Hernangomez 6, San Emeterio 6, Hernangomez 5, Sastre 3, Oriola 2
Słowenia: Randolph 15, Dragić 15, Prepelić 13, Vidmar 12, Doncić 11, Nikolić 7, Blazić 7, Dimeć 7, Zagorać 5

CHCESZ ZAROBIĆ? MAMY DLA CIEBIE SPECJALNĄ OFERTĘ!