Koszykówka – kwalifikacje ME: Nieudany wyjazd do Ankary

Polskie koszykarki poniosły dziś drugą porażkę w kwalifikacjach do EuroBasketu 2019. W Ankarze podopieczne Arkadiusza Rusina przegrały 53:73 (16:9, 14:26, 12:21, 11:17) z Turczynkami.

Skazywane na pożarcie Polki rozpoczęły dzisiejsze spotkanie rewelacyjnie. Dobrą dyspozycję w pierwszych minutach zaprezentowała Agnieszka Kaczmarczyk, która błyskawicznie zdobyła pięć punktów. Zawodniczce Ślęzy Wrocław kroku dotrzymywały Paulina Misiek i Justyna Żurowska-Cegielska. Dzięki przyzwoitej grze w ataku, a także świetnej obronie po pierwszej kwarcie biało-czerwone prowadziły siedmioma oczkami. Niestety w drugiej kwarcie do głosu doszły Turczynki. Gospodynie dzisiejszego pojedynku bezbłędnie wykorzystywały błędy w obronie, a także liczne straty naszych reprezentantek. Dzięki celnym rzutom zza łuku Misiek oraz Pawlak podopieczne trenera Rusina nie dały uciec przeciwniczkom na większy dystans. Po 20 minutach na tablicy widniał wynik 35:30 dla gospodyń.

Po przerwie był już o wiele gorzej. Po skutecznych akcjach Hollingsworth i Canitez Turczynki prowadziły już jedenastoma punktami. Dużym problemem biało-czerwonych w tym fragmencie gry stały się faule. Nasze dzisiejsze przeciwniczki praktycznie perfekcyjnie wykonywały rzuty osobiste (w całym meczu zdobyły dzięki temu elementowi aż 25 punktów), co przekładało się na co raz większą przewagę. Po trzech kwartach Polki przegrywały już 42:56 i druga porażka w tych eliminacjach stawała się realniejsza. Ostatni odsłona tego meczu nie przyniosła zmian. Gospodynie kontrolowały sytuację na parkiecie, a straty naszych koszykarek okazały się zbyt wysokie. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 73:53 dla Turczynek, które pewnie zmierzają do awansu na EuroBasket 2019.

Turcja – Polska 73:53 (9:16, 26:14, 21:12, 17:11)

Polska: Pawlak 12, Misiek 11, Gajda 9, Kaczmarczyk 8, Ziętara 6, Stankiewicz 2, Żurowska-Cegielska 2, Szajtauer 2, Poboży 1, Makurat 0, Adamowicz 0, Skobel 0