Koszykówka – ME U16: Polki odpadają w ćwierćfinale

Polskie koszykarki odpadły w ćwierćfinale Mistrzostw Europy do lat 16, gdzie zbyt mocne dla biało-czerwonych okazały się Francuzki. Po porażce z „Trójkolorowymi”, możemy liczyć już tylko na walkę o 5. miejsce.

Mecz ćwierćfinałowy na Mistrzostwach Europy U16 koszykarek okazał się niestety bardzo jednostronny. Polki potrafiły postawić się znakomicie dysponowanym Francuzkom jedynie w pierwszej kwarcie. Tę rozpoczęły jednak fenomenalnie. W dużej mierze dzięki skuteczności Agnieszki Hipp, biało-czerwone po pierwszych minutach niespodziewanie prowadziły 10:3.

Później jednak zaczęło wyraźnie wychodzić zmęczenie, co spowodowało również nieskuteczność. „Trójkolorowe” szybko nie tylko dogoniły wynik, ale wyszły na prowadzenie. Po pierwszej kwarcie to Francuzki prowadziły 19:15.

Później było już coraz gorzej. O porażce przesądziła druga część meczu, w której biało-czerwone pozwoliły rywalkom na zdobycie aż 28 punktów, rzucając przy tym zaledwie 11. W ten sposób „Trójkolorowe” uciekły w połowie spotkania na 21 „oczek”.

Niestety, w kolejnych dwóch kwartach obraz gry nie poprawił się. To Francuzki zdecydowanie dominowały, budując swoją przewagę, która ostatecznie wyniosła 34 punkty. Wygrywając 76:42, zdecydowanie przekreśliły polskie szanse na medale.

Biało-czerwonym pozostaje zatem walczyć o miejsce 5. Pierwsze spotkanie w drodze po ten cel już pojutrze o 14:00. Rywalkami będą reprezentantki Hiszpanii, które dziś minimalnie uległy Włoszkom 49:50.

CHCESZ ZAROBIĆ? MAMY DLA CIEBIE SPECJALNĄ OFERTĘ!