Koszykówka – ME U16: Polki w ćwierćfinale

Dzisiaj na mistrzostwach Europy koszykarek do lat 16 rozegrane wszystkie mecze 1/8 finału. Do ćwierćfinału awansowały Polki, które pokonały 57:50 reprezentację Czech.

Do meczu 1/8 finału reprezentantki Polski do lat 16 przystąpiła po zajęciu 3. miejsca w fazie grupowej. Polki przegrały z Hiszpankami i Rosjankami oraz wygrały z Litwinkami. Rywalkami naszych zawodniczek w meczu o ćwierćfinał były drugie w swojej grupie Czeszki. Początek w wykonaniu reprezentantek Polski był piorunujący. Po 2 minutach meczu Polki prowadziły aż 8:0.

Pod koniec pierwszej kwarty Czeszki zbliżyły się na 3 punkty straty. Ostatecznie po pierwszej części meczu Polki prowadziły 17:11. Podobnie jak pierwsza tak i druga kwarta rozpoczęła się dobrze dla Polek, a źle dla Czeszek. Reprezentantki Czech zdobyły pierwsze punkty dopiero w połowie kwarty, przegrywając 13:26. Wyraźna przewaga Polek utrzymywała się i po połowie meczu było 34:19.

W pierwszej fazie trzeciej kwarty reprezentantki Polski miały już 17 punktów przewagi, ale Czeszki nie zamierzały się poddawać. Rywalki polskich koszykarek zmniejszyły systematycznie stratę do 10 punktów, co zapowiadało interesującą ostatnią kwartę. Na początku czwartej odsłony meczu Simona Fiserowa trafiła za trzy i Czeszki miały tylko 7 punktów straty. Na szczęście szybko odpowiedziała za 3 punkty Weronika Hipp.

Czeszki starały się dogonić Polki. Na 2 minuty przed końcem nasze koszykarki prowadziły 56:50. Trafionym rzutem osobistym Zuzanna Kulińska ustaliła wynik na 57:50 i tym samym reprezentantki Polski awansowały do ćwierćfinału.

W ćwierćfinale Polki zagrają z Łotyszkami, które wygrały z Serbkami. W najlepszej ósemce turnieju są również Rosjanki, Hiszpanki, Francuzki, Włoszki, Węgierki i Niemki.

Polska – Czechy 57:50 (17:11, 17:8, 16:21, 7:10)

CHCESZ ZAROBIĆ? MAMY DLA CIEBIE SPECJALNĄ OFERTĘ!