Koszykówka – ME U18 dywizji B: Polacy na drugim miejscu w grupie

Zwycięstwem Polaków nad Austria zakończyła się faza grupowa Mistrzostw Europy do lat 18 dywizji 1b. Nasza reprezentacja z bilansem czterech zwycięstw i jednej porażki uplasowała się na drugim miejscu w grupie c. Najlepszy okazał się Izrael.

Polska – Rumunia 77:58 (19:14, 20:12, 21:15, 17:17)

Polacy rozpoczęli zmagania w europejskim czempionacie od zwycięstwa nad Rumunią. Nasi reprezentanci w pełni dominowali nad rywalami z Kraju Draculi, zwyciężając w trzech kwartach.

Polska – Azerbejdżan 73:47 (24:3, 10:7, 22:17, 17:20)

W drugim spotkaniu reprezentacja Polski pokonała Azerbejdżan 73:47. Przeciwnik nie okazał się dla biało-czerwonych wymagającym rywalem. Polacy wyraźną przewagę wypracowali już w pierwszej kwarcie i później spokojnie kontrolowali wynik meczu.

Izrael – Polska 88:85 (17:27, 29:19, 20:18, 14:16, 8:5)

Trzeci mecz to pierwsza i jedyna porażka w zmaganiach grupowych naszych reprezentantów. Pogromcami Polaków okazali się Izraelczycy. Był to bardzo wyrównany mecz, a o zwycięstwie zadecydowała dogrywka,  w której o trzy punkty lepsi okazali się rywale.

Polska – Portugalia 73:64 (22:24, 21:7, 15:21, 15:12)

W czwartym meczu, który odbył się we wtorek zespół prowadzony przez Marcina Klozińskiego pokonał Porugalię 73:64, był to czwarty mecz fazy grupowej. Druga kwarta okazała się kluczem do zwycięstwa biało-czerwonych. W tej części spotkania nasz zespół rzucił 21 punktów, tracąc tylko 7.

Polska – Austria 66:57 (24:13, 9:19, 22:12, 11:13)

Polacy zakończyli zmagania grupowe dzisiejszym meczem z Austrią. I po raz czwarty podczas europejskiego czempionatu odbywającego się w Tallinie okazali się zwycięscy. Pierwsza i trzecia kwarta to popis gry biało- czerwonych. Niestety o drugich 10 minutach rozgrywki należy jak najszybciej zapomnieć. Czwarta kwarta to kontrola wyniku i zwycięstwo naszej reprezentacji w cały meczu.