Koszykówka – ME U18 kobiet dywizji B: Rewelacyjne Irlandki pewne awansu do dywizji A

W pierwszym półfinałowym spotkaniu rozgrywanych w irlandzkim Dublinie mistrzostw Europy koszykarek do lat 18  Polki musiały uznać wyższość gospodyń. Mimo dzisiejszej porażki, podopieczne Grzegorza Skrzecza zachowują wciąż szansę na awans do dywizji A.

Polki spotkanie z faworyzowanymi Irlandkami rozpoczęły bardzo dobrze. Przez pierwsze kilka minut to one kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. Kwestia awansu do finału wydawała się otwarta, bowiem nasze reprezentantki po 10 minutach osiągnęły sześciopunktową przewagę. Polki straciły jednak prowadzenie już w drugiej minucie trzeciej kwarty, kiedy to rywalki zanotowały fantastyczną serię punktową bez odpowiedzi. Po dwóch kwartach na tablicy wyników widniał rezultat 23:28.

Początek trzeciej kwarty to znów okres dominacji koszykarek z Irlandii. Claire Melia i Rachel Huijsdens zdobywały punkt za punktem, systematycznie powiększając przewagę nad Polkami. Podopieczne Grzegorza Skrzecza nie poddały się jednak i pod koniec tej odsłony meczu zbliżyły się do rywalek na jedynie dwa punkty. Ten zryw okazał się jednak niewystarczający. Biało – czerwone przez sporą część ostatniej kwarty musiały sobie radzić bez najskuteczniejszej zawodniczki Julii Niełacnej, która musiała opuścić parkiet po piątym przewinieniu. Ostatecznie mecz ku radości publiczności zakończył się wynikiem 68:57 dla Irlandek.

Mimo porażki Polki powalczą jeszcze o awans do dywizji A. W decydującym meczu ich rywalkami będą Brytyjki, które przegrały swój mecz półfinałowy z Niemkami 55:64.