Koszykówka – ME U20: Dramatyczny koniec marzeń o medalach

Polki w tragicznym stylu pożegnały się z marzeniami o medalach Mistrzostw Europy koszykarek do lat 20. Po fatalnym meczu 1/8 finału z Łotyszkami, czeka nas walka już tylko o 9. miejsce.

Od pierwszych minut, mecz z reprezentacją Łotwy był dla biało-czerwonych wyjątkowo trudny. Skuteczność rywalek to jedno, lecz dużo bardziej męczyć mogła nas nasza dyspozycja, jeśli chodzi o rzuty. W ciągu pierwszej kwarty, Polkom udało się zdobyć zaledwie pięć (!) punktów, przez co rywalki już po tak krótkim okresie czasu zdołały odskoczyć na 20 „oczek”. Druga część gry niestety nie była wcale lepsza. Nasze rodaczki, po dorzuceniu kolejnych dziewięciu punktów do dorobku, przegrywały już 14:43.

Odrobienie tych strat wydawało się niemal nierealne. Nadziei nie przywróciła nam nawet trzecia kwarta, w której Polki zdołały nieco poprawić swoją skuteczność i odrobić przy tym cztery punkty. W ostatniej części meczu nie było jednak spektakularnego powrotu. Prawdę mówiąc… w ogóle było dosyć mało zdobywania punktów. Rywalizację w tej kwarcie wygrały reprezentantki Łotwy… 8:6, ustalając w ten sposób wynik meczu na 66:39.

Młode koszykarki z Polski będą zatem walczyć tylko o miejsca 9-16. Pierwszymi rywalkami w boju o jak najlepszą pozycję będą Turczynki, z którymi zmierzymy się jutro.