Koszykówka – ME U20: Drugie zwycięstwo Polek

Reprezentantki Polski wysoko, bo aż 65:35 pokonały Szwedki w ostatnim meczu fazy grupowej mistrzostw Europy do lat 23. Polki zakończyły fazę grupową na 2. miejscu.

W ostatnim meczu fazy grupowej mistrzostw Europy do lat 20 Polki zmierzyły się ze Szwedkami. Do tej pory nasze koszykarki przegrały z Hiszpankami i wygrały z Belgijkami. Dzisiejsze rywalki Polek przegrały oba wcześniejsze mecze. Reprezentantki Polski przystępowały do meczu ze Szwedkami w roli faworytek.

Polki szybko przejęły inicjatywę nad spotkaniem. Po 6 minutach gry Polki prowadziły już 8:2. Po pierwszej kwarcie polskie zawodniczki wygrywały 12:7. W drugiej części meczu pierwsze punkty padły dopiero po 1,5 minuty gry. Aleksandra Parzeńska popisała się wówczas świetną akcją 2+1. W 16. minucie spotkania Szwedki doszły Polki na 5 punktów straty, było 17:12. Potem 4 punkty zdobyła Parzeńska i przewaga naszych zawodniczek powiększała się. Drugą kwartę rzutem za trzy punkty zakończyła się Weronika Nowakowska. Po połowie meczu Polki prowadziły 26:16.

W trzeciej kwarcie świetnie grała Zuzanna Puc, przez przewaga Polek szybko rosła. W 5. minucie tej odsłony meczu reprezentantki Polski prowadziły 37:23. W drugiej części tej odsłony gry nasze koszykarki jeszcze bardziej powiększyły przewagę. Po 3 kwartach było 43:25. Czwarta część meczu to tylko kontrola wyniku ze strony Polek, które triumfowały 65:35. Najwięcej punktów w polskiej ekipie, bo aż 15 zdobyła Aleksandra Parzeńska. Dzięki dzisiejszej wygranej Polki zajęły 2. miejsce w grupie.

Polska – Szwecja 65:35 (12:7, 14:9, 17:9, 22:10)