Koszykówka – ME U20: Polki zagrają o miejsce 9., Hiszpanki i Słowenki w finale

Reprezentantki Polski mają za sobą kolejny udany mecz. Tym razem, dzięki zwycięstwu z reprezentacją Szwecji, biało-czerwone zapewniły sobie udział w meczu o 9. miejsce turnieju.

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że na trwających Mistrzostwach Europy U20, mecze z udziałem reprezentantem Polski nie wyglądają najnormalniej. Tam było również przy spotkaniu ze Szwedkami. Wyrównana była tu tylko pierwsza kwarta, wygrana przez rywalki… 12:11.

Jak było widać już po pierwszych minutach, obie drużyny nie grzeszyły skutecznością. Prawdziwy pogrom, jeśli chodzi o ten aspekt, nastąpił jednak dopiero w dalszej fazie spotkania. Wówczas Szwedki niemal zupełnie przestały trafiać. Na szczęście biało-czerwone potrafiły to wykorzystać i dosyć pewnie zwyciężyć mecz 57:35. Dzięki temu, Polki zagrają o 9. miejsce przeciwko Serbkom. Te dziś okazały się minimalnie lepsze od reprezentacji Portugalii.

O miejsca 9-12:
Polska – Szwecja 57:35 (11:12, 16:4, 12:7, 18:12)

Wiemy również, jakie zespoły bić się będą o złoty medal Mistrzostw Europy U-20. Pierwszymi finalistkami zostały Hiszpanki, które dosyć pewnie – po fenomenalnie rozegranej drugiej kwarcie – zdołały ograć reprezentację Rosji. Dużo bardziej zacięta walka towarzyszyła drugiemu spotkaniu półfinałowemu. Tam Słowenki, mimo tragicznego początku spotkania, triumfowały nad Francuzkami dopiero po dogrywce.