Koszykówka na wózkach: Pierwsza porażka Polaków, ćwierćfinał nadal blisko.

Polscy koszykarze na wózkach ponieśli pierwszą porażkę na Paraolimpiadzie w Londynie. W trzecim spotkaniu lepsi od Polaków okazali się Kanadyjczycy, którzy wygrali 83-65 i są nadal niepokonani.

Pierwsza kwarta była najlepszą ze wszystkich w wykonaniu biało-czerwonych. Pomimo słabych pierwszych minut nasza reprezentacja szybko się podniosła i wyraźnie poprawiła swoją grę. Ostatnie minuty to prawdziwy popis Polaków, którzy seryjnie zdobywali punkty. Po dziesięciu minutach gry było 18-16.

Druga kwarta rozpoczęła się tak, jak zakończyła pierwsza czyli bardzo dobrze. Niestety, jak się okazało, były to miłe złego początki. Tym razem dobrą grą w końcówce popisała się ekipa klonowego liścia. Polacy przestali trafiać i nie byli w stanie zatrzymać najlepszego gracza rywali – Patricka Andersona. Po pierwszej połowie Polska już przegrywała 35-39.

Trzecia kwarta przez długi czas nie wyglądała najgorzej. Co prawda Polacy nie byli w stanie zniwelować straty do Kanadyjczyków, ale z drugiej strony ta strata się nie zwiększała. Niestety taki stan rzeczy nie utrzymywał się przez długi czas. Gracze z Ameryki znowu popisali się fenomenalną końcówką a Polaków dopadł kryzys. Po tej kwarcie było 47-57.

Ostatnia część gry to był już niestety popis lepszych dzisiejszego wieczora Kanadyjczyków. Polacy, choć często trafiali do kosza, nie byli w stanie nawet zbliżyć się do rywali. Co więcej, Kanadyjczycy trafiali jeszcze częściej i stało się jasne, że Polska poniesie pierwszą porażkę w turnieju. Biało-czerwoni przegrali 65-83 i spadli na trzecie miejsce w tabeli.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w naszej drużynie był Mateusz Filipski – zdobywca 20 pkt.

Jutro o 19.30 Polska zmierzy się z gospodarzami. Jest to bardzo ważny, o ile nie najważniejszy mecz na tym turnieju.