Koszykówka na wózkach: Polacy kończą na 8. miejscu.

Reprezentacja Polski koszykarzy na wózkach przegrała z Turcją i ostatecznie zajęła 8. miejsce na Paraolimpiadzie w Londynie. Mecz był bardzo wyrównany a o zwycięstwie Turków zadecydowała lepsza gra w końcówce.

Spotkanie rozpoczęło się inaczej niż poprzednie dla biało-czerwonych. We wszystkich, które przegrywali rywale bardzo szybko odskakiwali na kilka punktów. Dzisiaj było zupełnie inaczej i od początku meczu wynik oscylował wokół remisu. Po pierwszej kwarcie było 14-12 dla Polski.

Druga kwarta wyglądała praktycznie identycznie jak pierwsza. Jedyną zmianą było zwiększenie skuteczności przez oba zespoły, dzięki czemu kibice częściej oglądali piłkę w koszu. Ta odsłona padła łupem Turków, jednak ich przewaga wyniosła jedynie jeden punkt. Oznaczało to, że do przerwy Polska prowadziła 35-34.

Jeżeli kwarta pierwsza i druga były podobne to druga i trzecia były już identyczne. Ponownie akcja za akcję, kosz za kosz, faul za faul i żadna drużyna nie osiągająca znaczącej przewagi. Szukając dalszych analogii to Turcy także wygrali tą kwartę jednym punktem. Niestety tym samym doprowadzili do remisu 55-55.

Ostatnia kwarta znowu bardzo wyrównana. Niestety Turcy włączyli wyższy bieg, wtedy kiedy to jest najbardziej wskazane, czyli w samej końcówce spotkania. Po kilku dobrych akcjach pokonują Polaków, którzy zajmują 8. miejsce w turnieju koszykarzy w Londynie.

Jak zwykle naszymi najskuteczniejszymi zawodnikami byli Filipski i Łuszyński – zdobywcy kolejno 28 i 14 pkt.