Koszykówka na wózkach: Polacy zagrają o 7. miejsce.

Reprezentacja Polski w koszykówce na wózkach przegrała z Niemcami w spotkaniu o miejsca 5-8 na Paraolimpiadzie w Londynie. Polacy przez cały mecz byli drużyną gorszą. Rywalem biało-czerwonych w walce o 7. miejsce będzie przegrany ze spotkania Hiszpania – Turcja.

Od samego początku to Niemcy objęli kontrolę nad spotkaniem. Tak naprawdę tylko kilka pierwszych minut było wyrównane. Później nasi sąsiedzi odskoczyli na większą ilość punktów. Dopiero w końcówce pierwszej kwarty Polacy doszli do głosu, jednak i tak przegrali ją 17-18.

Druga kwarta niestety już bez takiego zrywu Polaków. Niemcy od początku kontrolowali przebieg spotkania i systematycznie powiększali swoją przewagę. W naszej drużynie natomiast znowu tylko Mateusz Filipski grał na poziomie, który mógł zadowolić zawodników i kibiców. Do przerwy było 33-42.

Trzecia kwarta już ostatecznie pogrzebała nasze szanse na zwycięstwo. Biało-czerwoni nadal nie grzeszyli skutecznością a i gra w obronie nie uległa żadnej zdecydowanej poprawie. Trzeba powtórzyć, że Filipski wspierany przez Łuszyńskiego to jednak za mało na Niemców. Po trzech kwartach mecz był już rozstrzygnięty, gdyż było 48-62.

Przy takiej różnicy ostatnia kwarta była już formalnością. Niemcy nie forsowali tempa i minimalnie pogorszyli swoją skuteczność. Ostatecznie mecz zakończył się porażką Polaków 66-81, która skutkuje tym, że zagramy o miejsce 7. Paraolimpiady

Najskuteczniejsi wśród biało-czerwonych znowu byli Filipski i Łuszyński – zdobywcy kolejno 31 i 14 pkt.