Koszykówka na wózkach: Porażka na zakończenie fazy grupowej.

Polscy koszykarze na wózkach, porażką z Niemcami, zakończyli fazę grupową Paraolimpiady. Obie drużyny już przed meczem miały zapewniony awans do ćwierćfinałów. Tam nasza reprezentacja zmierzy się ze zwycięzcą grupy A – Australią.

Dzisiejszy mecz, podobnie jak dwa poprzednie, rozpoczął się bardzo źle dla biało-czerwonych. Minęło zaledwie kilka minut a nasi gracze przegrywali już 2-8. Na całe szczęście panowie wzięli się ostro do roboty i w mgnieniu oka doprowadzili do remisu. Mało tego, do końca kwarty Polacy wyszli na prowadzenie. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 15-11.

Druga kwarta była prowadzona już w bardziej spokojny sposób. Utrzymywała się minimalna przewaga Polaków. W tej kwarcie obie drużyny pogorszyły swoją grę obronną, co skutkowało większą ilością zdobywanych punktów. Dobrze się stało, że więcej zdobyli Polacy i do przerwy to oni prowadzili 37-29.

W trzeciej kwarcie Niemcy od samego początku zbliżali się do Polaków. Kiedy przewaga stopniała do jedynie dwóch punktów, Polacy znowu się przebudzili. Nasza drużyna ponownie doprowadziła do przewagi wynoszącej około dziesięć punktów. Końcówka należała do naszych sąsiadów, jednak zdołali oni odrobić jedynie jeden punkt. Na dziesięć minut do końca meczu było 51-44.

Ostatnia kwarta była niestety zupełnie nieudana dla biało-czerwonych. Niemcy powoli, ale systematycznie niwelowali przewagę, na którą Polacy ciężko pracowali przez cały mecz. Kiedy już doprowadzili do remisu to przemknęli obok Polaków niczym pociąg ekspresowy. W ciągu kilku akcji zbudowali solidną przewagę, której nasi nie byli w stanie odrobić. Polska przegrywa z Niemcami 63-73 i kończy fazę grupą z dwoma zwycięstwami i trzema porażkami.

Najskuteczniejszymi naszymi zawodnikami byli Mateusz Filipski (27 pkt) i Piotr Łuszyński (22 pkt).

Mecze 1/4 finału, w tym spotkanie Polska – Australia, odbędą się w środę.