Biegi narciarskie: Kowalczyk druga w Oslo

Justyna Kowalczyk zajęła drugie  miejsce w biegu na 30 km techniką klasyczną w Oslo. Zwyciężyła po raz kolejny w tym sezonie Norweżka – Marit Bjoergen. Na trzecim miejscu uplasowała się jej rodaczka – Therese Johaug.

230px-kowalczyk-trondheim09Od początku biegu na prowadzenie wyszły trzy najlepsze biegaczki w tym sezonie. Na pierwszych dwóch pętlach Kowalczyk spisywała się znakomicie. Udało się jej zdobyć dwie premie punktowe na bonusach. Na 15 kilometrze osłabła Johaug i straciła kilka sekund do prowadzących. Niestety na niespełna 14 km przed metą Bjoergen wyraźnie przyspieszyła i Polka nie dała rady utrzymać tego tempa. W drugiej części trasy Justyna przeżywała straszny kryzys. Słabnącą Polkę dopędziła Therese Johaug. Polka z Norweżką stoczyły walkę o drugie miejsce. Ostatecznie na finiszu lepsza okazała się Justyna Kowalczyk.

Justyna praktycznie straciła szansę na wywalczenie kryształowej kuli po raz czwarty w karierze. Przewaga Bjoergen nad Kowalczyk wynosi już 138 punktów. Do zakończenia tegorocznego sezonu pozostały już tylko cztery starty. W środę rozpoczyna się w Szwecji Finał PŚ. Na początek biegaczki zaprezentują się w Sztokholmie w sprincie techniką klasyczną.

Wyniki biegu na 30 km techniką klasyczną w Oslo:

1. Marit Bjoergen (Nor) – 1:26:09,8

2. Justyna Kowalczyk (Pol) + 51,9

3. Therese Johaug (Nor) + 53,3

4. Kristin Steira (Nor) + 2:59,4

5. Masako Ishida (Jpn) + 3:11,8

6. Marthe Kristoffersen (Nor) + 4:00,6

 

Klasyfikacja PŚ:

1. Marit Bjoergen (Nor) – 2349 pkt.

2. Justyna Kowalczyk (Pol) – 2211 pkt.

3. Therese Johaug (Nor) – 1610 pkt.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password