Kowalczyk odpadła w półfinale, Bjoergen wygrywa

Marit Bjoergen wygrała sprint techniką klasyczną w Sztokholmie. Justyna Kowalczyk nie awansowała do finału  sprintu i straciła praktycznie szansę na wywalczenie czwartej kryształowej kuli. 

 

Finał

Marit Bjoergen zwyciężyła w finale sprintu na dystansie 1 km w szwedzkim Sztokholmie. Do końca z Norweżką o zwycięstwo walczyła Rosjanka – Julia Ivanova, Ostatecznie reprezentantka Sbornej zajęła drugą lokatę. Na trzeciej pozycji uplasowała się Maiken Caspersen Falla (Norwegia).

 

Wyniki biegu sprinterskiego na 1 km techniką klasyczną:

1. Marit Bjoergen (Nor) – 2:29,8

2. Julia Ivanova (Rus) + 0,3

3. Maiken Caspersen Falla (Nor) + 0,5

4. Charlotte Kalla (Szw) + 0,8

5. Katja Visnar (Slo) + 4,0

6. Katerina Smutna (Aut) + 7,5

———————————————–

9. Justyna Kowalczyk (Pol)

 

Kryształową kulę za sprint już wcześniej zapewniła sobie Amerykanka – Kikann Randall. W Sztokholmie zajęła 8. miejsce, odpadając w półfinale. Kowalczyk ostatecznie była 9. i jej szanse na zdobycie po raz kolejny PŚ są iluzoryczne. W piątek panie wystartują w Falun. Na początek zaplanowano bieg na 2,5 km techniką dowolną.

 

Klasyfikacja końcowa sprintu:

1. Kikkan Randall (USA) – 658 pkt.

2. Maiken Caspersen Falla (Nor) – 536 pkt.

3. Marit Bjoergen (Nor) – 521 pkt.

4. Justyna Kowalczyk (Pol) – 515 pkt.

 

Klasyfikacja łączna PŚ:

1. Marit Bjoergen (Nor) – 2399 pkt.

2. Justyna Kowalczyk (Pol) – 2239 pkt.

3. Therese Johaug (Nor) – 1610 pkt.

 

Przewaga Bjoergen nad Kowalczyk wzrosła do 160 pkt. Do końca sezonu można jeszcze zdobyć maksymalnie 300 punktów. Kowalczyk ciągle zachowuje matematyczne szanse na PŚ.

 

Półfinał

W biegu półfinałowym Polka ponownie zmierzyła się z Bjoergen. Tym razem już od początku biegła z dość dużą stratą do czołówki. Na finiszowej prostej Kowalczyk przyspieszyła. Niestety Kowalczyk po raz kolejny w tym sezonie zaliczyła upadek i nie awansowała do finału. Bieg wygrała pewnie Bjoergen, która praktycznie zapewniła sobie zwycięstwo w klasyfikacji łącznej PŚ.

—————————————————————————————–

Ćwierćfinał

Polka w czwartym ćwierćfinale spotkała się razem z Marit Bjoergen. Polka prowadziła na początku biegu, ale niestety fatalnie weszła w zakręt i spadła na trzecie miejsce. Na szczęście na ostatnim Polka podbiegu przyspieszyła i zajęła 2. miejsce w swoim ćwierćfinale. Najlepsza w tym biegu okazała się Norweżka – Marit Bjoergen.

 

—————————————————————————————–

Kwalifikacje

W kwalifikacjach najlepszy czas uzyskała reprezentantka Finlandii – Mona -Lisa Malvalehto. Kowalczyk straciła do zwyciężczyni 1,13 s. Bjoergen została sklasyfikowana dopiero na 12. miejscu. Norweżka jednak jest już niemal pewna zdobycia dużej kryształowej kuli. Za zwycięstwo w dzisiejszych zawodach można otrzymać tylko 50 punktów. Polka traci w klasyfikacji generalnej do Bjoergen 138 punktów.

 

Dzisiaj po raz ostatni zostanie rozegrany bieg sprinterski. Małą kryształową kulę zapewniła już sobie w tej konkurencji Amerykanka – Kikkan Randall (20. miejsce w kwalifikacjach). W kolejnych fazach sprintu w Sztokholmie nie zobaczymy Therese Johaug. Norweżka zajęła 31. miejsce.

 

Wyniki kwalifikacji:

1. Mona-Lisa Malvalehto (Fin) – 2:27,52

2. Justyna Kowalczyk (Pol) + 1,13

3. Katja Visnar (Slo) + 1,25

 

……………………………………………………………………………………………….

Norweg  Eirik Brandsdal wygrał sprint techniką klasyczną w Sztokholmie. Wyprzedził on na mecie Teodora Petersona ze Szwecji i Lena Valjasa z Kanady.

 

Teodor Peterson wywalczył mała kryształową kulę za sprint. Lider PŚ – Dario Cologna odpadł już w ćwierćfinale i ostatecznie uplasował się na 13. miejscu. W piątek biegacze wystartują na dystansie 3,3 km tehniką dowolną w Falun.

 

————————————————————————————–

Kwalifikacje

Ola Vigen Hattestad (Norwegia) wygrał kwalifikacje w sprincie techniką klasyczną. Na drugim miejscu uplasował się Rosjanin – Nikita Kriukov, a trzecie miejsce zajął Szwed – Teodor Peterson.

 

Lider PŚ- Dario Cologna  zajął 9. miejsce. Szwajcar jest już wcześniej zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji ogólnej. Małą kryształową kulę za sprint zdobędzie w tym sezonie Teodor Peterson.

 

Wyniki kwalifikacji:

1. Ola Vigen Hattestad (Norwegia) – 2:07,71

2. Nikita Kriukov (Rosja) + 1,07

3. Teodor Peterson (Szwecja) + 1,19

 

 

 

 

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password