Kroell znowu najszybszy

Austriak Klaus Kroell wygrał rozgrywany w norweskim Kvitfjell bieg zjazdowy. Podium uzupełnili reprezentaci gospodarzy – Kjetil Jansrud i Aksel Lund Svindal. Było to trzecie zwycięstwo Austriaka w całym sezonie.

32-letni zawodnik wyprzedził zaledwie o 2 setne sekundy reprezentanta gospodarzy. Jansrud wygrał oba treningi do zjazdu i jak mówił później sam Kroell „wydawał się być nie do doścignięcia”. Na wspaniale zmrożonej trasie minimalnie lepszy okazał się jednak Austriak i Jansrud musi jeszcze poczekać na swoje pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata.

Kroell po raz drugi w tym tygodniu stanął na najwyższym stopniu podium w Kvitfjell – wczoraj, ex aequo z Beatem Feuzem, zajął pierwsze miejsce w supergigancie. Szwajcar z kolei zajął dzisiaj czwarte miejsce i do swojej przewagi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata – nad nieobecnymi w Norwegii Marcelem Hirscherem i Ivanem Kosteliciem – dołożył kolejne 50pkt. Natomiast na prowadzenie klasyfikacji zjazdowej awansował dzisiejszy zwycięzca wyprzedzając o 48pkt. innego Szwajcara, Didiera Cuche`a.

 

Wyniki dzisiejszego zjazdu mężczyzn:

1. Klaus Kroell (Austria) 1:45.76

2. Kjetil Jansrud (Norwegia) +0.02

3. Aksel Lund Svindal (Norwegia) +0.48

4. Beat Feuz (Szwajcaria) +0.66

5. Dominik Paris (Włochy) +0.87

6. David Poisson (Francja) +0.88

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password