Kto obejmie fotel prezesa PZLA? W walce dwóch kandydatów

W dniu 19. października minął termin zgłoszeń do wyborów na prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Oficjalnymi kandydatami do objęcia stanowiska są Jerzy Skucha i Henryk Olszewski.

Wybory na nowego prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki odbędą się za niecały miesiąc – 19. listopada w Warszawie. Jednym z kandydatów jest obecny prezes – Jerzy Skucha. Jeśli wygra wybory, będzie prowadzić związkiem już trzecią kadencję. Po raz pierwszy szefem PZLA został wybrany 10. stycznia 2009 roku. Skucha niemal całe życie jest związany z lekką atletyką. W młodości uprawiał konkurencje biegowe. W latach 1970 – 1998 pracował jako trener biegaczy w warszawskiej Skrze, a od 1988 do 1994 był szefem bloku sprintu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Drugim oficjalnym kandydatem na prezesa PZLA jest jeden z najbliższych współpracowników Skuchy – Henryk Olszewski. W latach 1980-2004 pełnił on funkcję szefa bloku rzutów Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, po czym do 2009 roku objął stanowisko szefa szkolenia PZLA. Oprócz tego jest także trenerem lekkoatletycznym. Szkolił między innymi Tomasza Majewskiego.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password