Kuba Kuzia nowym Mistrzem Polski w surfingu

Mimo trudnych warunków pogodowych udało się w końcu rozegrać Ergo Hestia Polish Surfing Challenge, czyli Mistrzostwa Polski w Surfingu. Tegorocznym zwycięzcą został Kuba Kuzia, srebrny medalista poprzedniej edycji.

Wśród faworytów upatrywać można było dwóch naszych uczestników Mistrzostw Świata Juniorów czyli Kubę Kuzię i Maxa Michalewskiego oraz regularnie startującego w Polsce Australijczyka Seana Crowdera.  Przede wszystkim oczy polskich kibiców w kontekście nadziei olimpijskich były zwrócone na tych dwóch pierwszych.

Tradycyjnie rywalizacja toczyła się w czwórkach, a za wynik końcowy służyła suma dwóch prób. Faworyci bez problemów wygrywali swoje serie, najlepszym wynikiem na tym poziomie legitymował się Sean Crowder z 14,6 pkt na koncie. Swoje grupy zwyciężali też m.in. Adam Warchoł, Jurek Kijkowski czy Bartek Kulczyński.

Wszyscy faworyci byli tak rozstawieni, aby nie zrobić sobie krzywdy także w fazie ćwierćfinałowej. Tutaj nasi reprezentanci zaliczyli komplet zwycięstw. Do najciekawszej sytuacji doszło w czwartej grupie, gdzie bezkonkurencyjny przedtem Sean Crowder przegrał z Adamem Warchołem, a niewiele zabrakło Jankowi Koryckiemu do wyeliminowania Australijczyka. Polak zdobył jednak 8,4 pkt wobec 8,8 rywala i to on odpadł. Był to trochę pech, gdyż taki rezultat w każdym z trzech pozostałych ćwierćfinałów spokojnie dałby awans do kolejnej fazy.

Niestety już w półfinale odpadł zeszłoroczny złoty medalista, Max Michalewski. Tutaj nasz kilkunastoletni zawodnik może mówić o pechu. W jego serii rywalizował Sean Crowder oraz świetnie dysponowany tego dnia Adam Warchoł, podczas gdy w drugiej połówce Kuba Kuzia nie miał godnego siebie rywala. Niestety Max mimo świetnego wyniku 9,1 musiał pożegnać się z zawodami.

Finał to już popis surfera z Górnego Śląska. Kuba Kuzia osiągnął tutaj swój najlepszy łączny wynik: 12,4 pkt i o niecałe półtorej punktu wyprzedził Adama Warchoła. Sean Crowder nie zbliżył się do rezultatu z pierwszej fazy i 9,8 pkt dało mu brązowy medal. Poza podium pozostał Bartek Kulczyński z wynikiem 5,13 pkt.

Ergo Hestia Polish Surfing Challenge, Open Men wyniki zawodów:

  1. Kuba Kuzia (Polska) 12,4 pkt (6,8+5,5)
  2. Adam Warchoł (Polska) 10,97 pkt (5,1+5,87)
  3. Sean Crowder (Australia) 9,8 pkt (5,3+4,5)
  4. Bartek Kulczyński (Polska) 5,13 pkt (3,1+2,03)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password