Kubot silniejszy od Frytki i Matki

Łukasz Kubot w parze z Jankiem Tipsraviciem awansował do drugiej rundy deblowego turnieju tenisowego z cyklu ATP w Miami.

Wszystko cieszące, gdyby nie fakt, że Kubot ze Serbem pokonali nasz eksportowy duet Mariusz Fyrstenberg/Marcin Matkowski.

Niestety od początku do końca na korcie w Miami rysowała się przewaga polsko-serbskiego debla. Fyrstenberg i Matkowski mieli spory problem z serwisem. Rywale Polaków przełamali ich aż sześciokrotnie, przy zaledwie dwóch breakach Frytki i Matki.

W pierwszym secie oglądaliśmy sześć przełamań, z czego aż cztery zafundował polsko-serbski duet wygrywając 6:3.

W drugiej partii sytuacja znacząco się nie zmieniła. Fyrstenberg i Matkowski utracili serwis dwukrotnie i przegrali seta 2:6, przegrywając cały mecz 0:2 (3:6, 2:6).

W drugiej rundzie rywalem Kubota i Tipsarevicia będzie Santiago Gonzalez z Meksyku i Scott Lipsky z USA.