Kwalifikacje w piłce wodnej – 2. dzień

Za nami drugi dzień zmagań w Edmonton gdzie odbywa się Światowy Turniej Kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w Londynie. O przepustki w Kanadzie walczą najlepsi piłkarze wodni.

Coraz bliżej końcowego sukcesu są Hiszpanie, którzy odnieśli swoje drugie zwycięstwo w turnieju pokonując Argentynę 14:6 (5:1, 2:1, 2:3, 5:1).
Swój drugi mecz wygrali także Czarnogórcy. Dzisiejsze starcie z reprezentacją Niemiec rozstrzygnęło się już w pierwszej partii, którą zawodnicy z Bałkanów wygrali 4:0. Kolejne trzy odsłony to już wyrównana walka. Spotkanie zakończyło się wynikiem 11:7 (4:0, 3:2, 3:4, 1:1).
Swój pierwszy mecz w turnieju rozegrali gospodarze. Dzięki wsparciu publiczności udało im się pokonać Brazylię 12:9 (2:1, 1:2, 6:2, 3:4).
Zacięty był bój pomiędzy Grecją, a Rumunią. Po trzech kwartach na tablicy wyników widniał remis 7:7. O końcowym triumfie Rumunów zadecydowała ostatnia kwarta, którą wygrali 3:2.